Sekretna narada PiS. Na Nowogrodzkiej zapadły ważne decyzje. Mazurek zdradza szczegóły

pis instrukcje obniżka pensji dziennikarze
Jarosław Kaczyński i Beata Mazurek pod eskortą Straży Marszałkowskiej. Foto: PAP/Radek Pietruszka

W piątek doszło do tajnej narady Komitetu Politycznego PiS. Podczas posiedzenia w piątek wieczorem, w którym uczestniczyli najważniejsi politycy partii, podjęto szereg ważnych decyzji.

W spotkaniu udział wzięli między innymi: Beata Szydło, Piotr Gliński, Ryszard Terlecki, Elżbieta Rafalska, Antoni Macierewicz czy Marek Suski. Rzeczniczka partii Beata Mazurek podała na Twitterze, że przyjęte zostały np. decyzje dotyczące list w wyborach samorządowych.

Na Komitecie Politycznym PiS omawialiśmy kandydatury na radnych do sejmików wojewódzkich. Pierwsze piątki zostały przyjęte – napisała na Twitterze Mazurek. Oprócz kandydatur dyskutowano też nad wnioskiem prezydenta Dudy o referendum konstytucyjne.

W kwestii list układanych na wybory samorządowe, Beata Mazurek napisała, że wybrano miejsca na pierwsze pięć miejsc, a na listach nie zostaną umieszczone osoby zajmujące wysokopłatne stanowiska w spółkach skarby państwa lub samorządu terytorialnego.

Okazuje się, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego o tym, że osoby pracujące w spółkach nie będą kandydować, może być sporym problemem dla niektórych okręgów. Mamy dużo pracy po tej decyzji o niekandydowaniu osób zasiadających w zarządach spółek skarbu państwa. Zmian na tych listach jest sporo w związku z tym omówienie wszystkich zajmie nam parę godzin – mówi europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.