Sekret brytyjskiej stulatki na długowieczność. „Piwko dziennie i paczka herbatników z kremem”

Eileen Maher. / fot. Prt Sc BBC

Historia Eileen Maher odbiła się szerokim echem w Wielkiej Brytanii. Mieszkająca w domu starców w Blackpool kobieta skończyła właśnie 100 lat. Na dożycie do tak imponującego wieku miała zaskakującą receptę.

Puszka piwa i paczka ciastek custard creams, czyli popularnych w Wielkiej Brytanii herbatników z kremem w środku, to recepta Maher na długowieczność.

Eilen Maher to była tkaczka, która pochodzi z Darwen a obecnie mieszka w domu starców w Blackpool. Jest wyjątkową kobietą – mówi Elaine Wright, menadżerka domu.

Także w swoje urodziny, oprócz tradycyjnego tortu, Eileen zajadała się swoimi ulubionymi herbatnikami. Zawsze mamy zapas specjalnie dla niej – dodaje Wright.

Maher trafiła do domu starców w 2015 roku. Nie spodziewałam się przyjęcia urodzinowego, ale jest pięknie, wszyscy śpiewali – opowiada. I dodaje, że było to ekscytujące przeżycie.

3 KOMENTARZE

 1. A moja tesciowa, ktora do 95 roku zycia zmienila 4 mezow, do ostatniej chwili twierdzila, ze tylko dobry seks kazdemu przedluza zycie. Ale zamiast piwa, raczyla sie koniaczkiem, bez przerwy powtarzajac, ze najgorsza trucizna jest mleko.

 2. Babcia mówi:
  – Ja na poprawę trawienia, piję piwo,
  – gdy nie mam apetytu, piję białe wino,
  – przy niskim ciśnieniu – czerwone wino,
  – przy wysokim – koniak,
  – gdy jestem przeziębiona, serwuję sobie śliwowicę.
  – A kiedy pije pani wodę?
  – NOO, tak strasznej choroby to ja jeszcze nie miałam…

  • Staram sie nasladowac ten styl ( nawiasem mowiac bardzo efektywny) ale zona nazywa mnie alkoholikiem.

Comments are closed.