„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (31-32/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

SŁOWIAŃSCY PRZODKOWIE AFRYKANERÓW: Afrykanerzy, zwani również Burami, to jedyny afrykański naród pochodzenia europejskiego. Wśród jego założycieli z XVII i XVIII wieku wymienia się przede wszystkim emigrantów z Niderlandów, Niemiec i Francji. Niemniej wśród osadników przybywających w tym czasie na południe Afryki musiała być również spora grupa osób pochodzenia słowiańskiego.

SIEĆ NA SIEĆ: Rząd znów chce naszego dobra. Musimy więc zacząć go pilnować, bo inaczej zniknie. Wśród polityków rządu PiS trwają prace nad stworzeniem projektu ustawy wprowadzającej cenzurę do internetu. Na całym świecie w demokratycznych państwach można zaobserwować próby przejęcia kontroli nad internetem.

KRAJ

● Sieć na sieć – Jan Piński
● Mieliśmy prawo do wolności – z LESZKIEM ŻEBROWSKIM rozmawia Rafał Pazio
● Diagnozy, wskazówki i zmartwienia – Stanisław Michalkiewicz
● Wszystko podlega ewolucji politycznej. Z MARKIEM JAKUBIAKIEM, posłem klubu parlamentarnego Kukiz’15, rozmawia Rafał Pazio.
● Powrót Tuska – Jan Piński
● Równiejsi wobec prawa – Leszek Szymowski
● Sowiecki manifest – Tadeusz M. Płużański
● Kompletujemy Komitet Obywatelski „Targowica 2018” – Marian Miszalski

ŚWIAT

● Francja: Smutna radość – Bogdan Dobosz
● Rosja: Co po mistrzostwach? – Marek A. Koprowski
● Niemcy: Znów spięcia z USA – Tomasz Mysłek
● Uzbekistan: Rosja traci pozycję – Antoni Mak
● USA: Trump rozmawiał z Putinem – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Słowiańscy przodkowie Afrykanerów – Mariusz Kowalski
● Sędzia pod lupą – Natalia Dueholm
● Chiny w oczach Tajwanu – Wojciech Tomaszewski
● Tęczowy terror nadchodzi – Krzysztof Dzierżawski
● Dojny kierowca – Leszek Szymowski
● Watażka spod Krzemieńca – Marek A. Koprowski
● Sensacyjny wywiad z Gramscim, Rortym i Heideggerem – Jakub Wozinski
● Jak reżymowe firmy „osiągają zyski” – Janusz Korwin-Mikke