Rekordowe poparcie Trumpa wśród Amerykanów. Prezydent USA ma powody do zadowolenia

Donald i Melania Trump. Foto: PAP/EPA
Donald i Melania Trump. Foto: PAP/EPA

Według najnowszego sondażu Gallupa prezydent Donald Trump cieszy się najwyższym w historii jego kadencji, poziomem akceptacji wśród amerykanów. Według sondażu Gallup akceptuje go już 45 procent mieszkańców USA. 

Prezydentowi Trumpowi regularnie wzrasta poparcie wśród społeczeństwa. Jak podaje sondaż Gallup prawie o 2 punkty procentowe wzrósł poziom akceptacji w ciągu jednego kwartału. Z 39,1 do 41,3 procent.

Firma przeprowadzająca sondaże Gallup twierdzi, że rating akceptowalności dla prezydenta Trumpa utrzymał minimum 40 procent średniej między 20 kwietnia a 19 lipca, wystrzeliwując w tym tygodniu do rekordowych 45 procent, tyle samo poparcia prezydent USA miał podczas historycznego szczytu 12 czerwca z północnokoreańskim dyktatorem Kim Dzong-Unem w Singapurze.

Jak podkreśla amerykańska firma sondażowa, intensywna krytyka ze strony zarówno republikanów, jak i demokratów w związku z fatalnym występem prezydenta Trumpa z Władimirem Putinem podczas szczytu NATO nie wpłynęła na 42-procentowy poziom akceptowalności dla prezydentury obecnego prezydenta w dniach 16-22 lipca.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 19 414 osób dorosłych w okresie od 23 kwietnia do 22 lipca. Według szacunków firmy badawczej z Waszyngtonu DC margines błędu wynosi plus minus jeden procent. Gallup dołącza do Wall Street Journal i NBC News, publikując dane, które pokazują, że prezydent Trump uzyskał najwyższą ocenę akceptowalności w historii.

Źródło: breitbart.com

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.