W odmętach lewackiego szaleństwa. Uczniowie sami zdecydują, czy chcą korzystać z łazienki damskiej czy męskiej

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay/ Facebook
Prenumerata NCZ! z prezentem

W odmętach lewackiego szaleństwa. Jak podaje portal oregonlive.com sąd federalny USA odrzucił pozew, przeciwko niezwykle niebezpiecznej polityce szkoły w Dallas, w stanie Oregon. Placówka umożliwia uczniom wybór łazienki, niezgodnie z płcią urodzenia. Teraz dzieci z lewackich domów będą mogły same decydować, z której łazienki korzystać. 

Rodzice swoje, „postępowy” sąd swoje. Mimo licznych protestów uczniów i rodziców, kolejny raz sąd w USA odrzucił pozew w sprawie polityki wspierania uczniów transseksualnych w amerykańskich szkołach.

Rodzice twierdzą wprost, że ich dzieci są zawstydzone i po prostu boją się korzystać z łazienek w sytuacji kiedy są tam uczniowie przeciwnej płci. Jednak sąd dalej twierdzi, że w stanie Oregon, uczniowie sami mają decydować, z której toalety czy prysznica chcą korzystać – damskiego czy męskiego. Wszystko według własnego widzimisię.

W wielu stanach są wysyłane podobne pozwy, ale sądy konsekwentnie je odrzucają, uznając, że uczniowie transseksualni nie mogą być dyskryminowani. Jeśli ich płeć wpisana w akcie urodzenia nie odpowiada płci z którą się identyfikacją, mogą decydować z której łazienki chcą korzystać.

Trzeba jednak przyznać rację jednemu z punktów w uzasadnieniu wyroku. Jak tłumaczył w orzeczeniu sędzia Marco Hernandez, jeśli rodzice ucznia nie zgadzają się z taką polityka szkoły, mogą zdecydować o przeniesieniu ucznia.

Fakt powstania zjawiska jest niebezpieczny i wyrok będzie pozwała na dalszą ekspansję takich „wartości”. Środowiska LGBT tryumfują LGBT i podkreślają, że jest to jasna wiadomość dla szkół, że muszą one tworzyć bezpieczną przestrzeń dla uczniów transseksualnych.

Źródło: oregonlive.com

Comments are closed.