Senator Warren odleciała. Tak Demokraci tłumaczą niskie bezrobocie w Stanach

"Statua wolności", posąg na Wyspie Wolności w Nowym Jorku. Symbol wolności i Stanów Zjednoczonych (fot. wikipedia)

Najniższe bezrobocie do lat, jakie odnotowano w Stanach Zjednoczonych było nie lada zaskoczeniem dla krytyków Donalda Trumpa. Jednak i na to Demokraci znaleźli wytłumaczenie.

Senator Elizabeth Warren oświadczyła, że niska stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych nie jest pozytywnym zjawiskiem a efektem programu „America First” wdrażanego przez Trumpa jest podejmowanie dodatkowych 2-4 prac przez Amerykanów.

Warren twierdzi, że polityka Trumpa, która zapewniła historycznie niskie bezrobocie wśród Afroamerykanów i Latynosów, a także najniższe od lat roszczenia bezrobotnych, zmusza coraz więcej Amerykanów do podjęcia dodatkowej pracy.

Był czas, kiedy mówiliśmy: „Hej, stopa bezrobocia spadła. To wspaniale”. Ale kiedy ludzie pracują na stanowiskach z minimalnym wynagrodzeniem lub pracują na dwóch, trzech lub czterech stanowiskach, aby opłacić czynsz i postawić jedzenie na stole, mówienie: „Stopa bezrobocia spadła „nic ci nie da.

Twierdzenia te nie są poparte żadnymi danymi od czerwca, kiedy to mniej niż pięć procent Amerykanów pracowało na więcej niż jednym stanowisku. Oznacza to, że ponad 95 procent Amerykanów nie podejmuje się więcej niż jednej pracy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy administracji Obamy nieco więcej niż pięć procent Amerykanów parało się wieloma zajęciami, by się utrzymać.

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.