broń drukarka 3d pistolet
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikimedia
REKLAMA

Amerykański Departament Stanu zawarł porozumienie z aktywistami na rzecz broni, które pozwala obywatelom na produkcję broni z wykorzystaniem drukarek 3D w domu. Oczywiście podniosły się już głosy oburzenia, że wydrukowana broń może stanowić zagrożenie.

Chodzi porozumienie rządu z Cym Wilsonem, pochodzącym z teksasem aktywistą na rzecz prawa do posiadania broni. Jego zdaniem druga poprawka nie powinna dotyczyć jedynie możliwości posiadania broni, ale także jej produkcji w domu.

REKLAMA

Rządowe porozumienie zezwala na legalne udostępnianie w Internacie planów do produkcji broni przy użyciu drukarek 3D. Zwolennicy prawa do broni palnej twierdzą, że jest do olbrzymi cios w lobby walczące o „prohibicję broni palnej”, a niektórzy zapowiedz początek „ery broni palnej ściąganej z Internetu”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zmiana przepisów oburzyła przede wszystkim Demokratów, którzy często domagają się zaostrzenia już obowiązującego prawa. Od 1 sierpnia każdy kto ma drukarkę 3D, która kosztuje około 2 tysięcy dolarów, będzie mógł wyprodukować własną broń.

Źródło: newsmax.com

REKLAMA