Muzułmanie, których tak chętnie che sprowadzać lewica do Europy znów szokują! 10-letnia żona torturowana i zabita przez męża

REKLAMA

Muzułmanie, których tak chętnie che sprowadzać lewica do Europy znów szokują swoim okrucieństwem! Jak podaje Arab News władze Afganistanu poinformowały o wstrząsającej śmierci 10-letniej dziewczynki. Jej mąż zamęczył dziewczynkę torturami w zemście za swoją krewną.

Arab News potwierdza śmierć dziewczynki o imieniu Hameya. Jak twierdzi rzecznik policji Naqibullah Amini, dziecko, którego wiek władze oceniają na 7 do 10 lat, zostało torturami zamęczone na śmierć przez swojego męża.

REKLAMA

Arabskie media o tym zdarzeniu poinformowały dopiero we wtorek 31 lipca.

Według policji, ten morderca ukrywa się przed policją. W ręce śledczych wpadł natomiast ojciec Hameyi, który dopuścił do małżeństwa w tak młodym wieku. W Afganistanie dolną granicą dla dziewczynek jest 16 lat, jednak na prowincji często wciąż ważniejsze są dawne zwyczaje i umowy.

Tak było i w tym przypadku, kiedy w ramach tradycji zwanej „badal”, dwie rodziny wymieniły między sobą panny młode. To sposób, dzięki któremu biedne rodziny mogą uniknąć kosztownej konieczności zbierania posagu.

W ten sposób nieletnia Hameya poślubiła mężczyznę dwukrotnie od niej starszego (jego wiek w policyjnym komunikacie określono na 20 do 30 lat).

„Nowe małżeństwa przetrwały jednak zaledwie pół roku. Kiedy druga z kobiet w tych podwójnie aranżowany małżeństwach została zamordowana przez własnego męża, małżonek Hameyi zaczął torturować także i ją „w ramach zemsty” i ostatecznie doprowadził do jej śmierci” – tłumaczył rzecznik gubernatora prowincji Jamshid Shahabi.

Nczas.com/ Arab News/ Wprost.pl

REKLAMA