Gronkiewicz-Waltz musi za to odpowiedzieć. Rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskiego w faszystowskim stylu PO [VIDEO]

Marsz Powstania Warszawskiego. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Marsz Powstania Warszawskiego. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz – zapowiedział w czwartek rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego Michał Jelonek.

Jelonek podkreślił, że zawiadomienie będzie dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków zarówno przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, jak i przez urzędników miejskich obecnych podczas środowego pochodu.

Dodał, że od rozwiązania zgromadzenia nie dostał żadnego potwierdzenia ani żadnej informacji, na jakiej podstawie to zrobiono.

„Kilkakrotnie starałem się taką informację uzyskać u przedstawiciela miasta, niestety bezskutecznie. W mojej opinii wygląda to w tej chwili tak, że urzędnicy miejscy szukają powodów, dla których wczorajsze zgromadzenie zostało zdelegalizowane” – powiedział rzecznik ONR.

Poniżej nagranie z krótkiej konferencji prasowej organizatorów Marszu PW. Warto zwrócić uwagę jakie głupie pytania zadają pod koniec dziennikarze mainstreamowych mediów – ręce opadają.

O całe sprawie, bredniach urzędników ratusza, można przeczytać klikając poniższy link:

Ustawka policji i urzędników z PO? Żałosne kłamstwa ratusza. Prawda wychodzi na jaw [VIDEO]

Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe, m.in. ONR, który miał uczcić rocznicę wybuchu powstańczego zrywu, rozpoczął się od ronda Dmowskiego. Jego uczestnicy przeszli Al. Jerozolimskimi, następnie mieli przejść Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy. Jednak przy rondzie de Gaulle’a kordon policji zablokował przemarsz. Powodem było rozwiązanie zgromadzenia przez stołeczny ratusz. Uczestnicy marszu odbyli jednak inne zgromadzenie – na pl. Zamkowym. (PAP)