Tak przybysze rżną głupich Niemców. Tureckie wsie w całości utrzymywane z pieniędzy niemieckich podatników

Turcy. Foto: PAP/EPA
Turcy. Foto: PAP/EPA

Niemiecka polityka migracyjna od lat dziewięćdziesiątych doprowadziła do tego, że dziś całe wsie żyją z pieniędzy niemieckich podatników. Jeden z mieszkańców południowo-wschodniej tureckiej miejscowości Rashdiye, opowiada swoją historię w rozmowie z Berliner Morgenpost.

Od czasu wybuchu wojny domowej w Libanie od 100 000 do 200 000 ludzi uciekło z Turcji szukając schronienia w Niemczech pod koniec lat 90.

Niektórzy posiadają obywatelstwo libańskie, niektórzy syryjskie bądź tureckie. Jeszcze inni stali się „bezpaństwowcami”. Podobnie jak w przypadku dzisiejszego kryzysu migracyjnego, uciekinierzy wyrzucali dokumenty z rodzimego kraju, by zwiększyć swoją szansę na azyl.

Turecka wioska licząca 700 mieszkańców jest całkowicie zależna finansowo od Niemiec. Jak informuje Berliner Morgenpost, cała wieś żyje z pieniędzy z Niemiec. W tym członkowie rodziny M., który podróżuje między Turcją a Niemcami.

Mężczyzna wyjaśnił, jak żył z niemieckiej zapomogi w Turcji, a nawet kupił nowy telewizor.

Otrzymujesz tam pewną pensję, pomoc socjalną (…) Niemcy są po stronie biednych. Byłem tam przez trzy miesiące. Dzięki Bogu! Kupiliśmy telewizor – opowiada z brutalną szczerością. Rozmówca podkreśla jednak, że jego dzieci pracują a nawet prowadzą własne hotele.

I tak robi większość mieszkańców wioski. Wyjeżdżają do Niemiec po zapomogi socjalne, a za te pieniądze ich rodziny, lub oni sami po powrocie, żyją dostatnio w tureckiej wsi.

35 KOMENTARZE

 1. Dlatego w Polsce ceny w Kauflandach i innych Lidlach są wyższe, niż w niemczech. I to my płacimy teraz na te tureckie wsie.

  • Dzięki temu światły, europejski polak jest dowartościowany i może w high life”owym towarzystwie chwalić się lidlowską kielbasą za 8 PLN kilo.

 2. to teraz obserwujcie dokladnie Niemcow, bo moga byc jednym ze wskaznikow,ktory powie nam kiedy nadejdzie duzy kryzys dla kilkunastu panstw, a nawet moze wojna. Po naglym wstrzymaniu socjalu dla tych wszystkich cwaniakow, zaczna sie rozruchy, a to moze za soba cos pociagnac.
  Tak z innej beczki, Niemcy chca wprowadzic obowiazkowa sluzbe wojskowa, dwie duze partie CDU i AFD sa za tym.

  • A jaki to samobójca ten socjal wstrzyma? Takich nie ma i długo nie będzie. Lewactwo to choroba postępująca jak gangrena. Będzie toczyć, aż do całkowitego wyczerpania organizmu. W przypadku Niemiec, na amputację „zarażonego organu” jest już za późno. Za kilka lat Niemcy wyjdą na ulice, które będą patrolowane przez dzisiejszych „turystów” i beneficjentów socjalu. I nic nie wskórają, bo u steru władzy będą ci, którzy dziś są „mniejszością kulturową”. Tak na naszych oczach kończy się sen o wielkiej Germanii.

   • juz niejednokrotnie w historii pokazali swa prawdziwa , parszywa twarz i w krotkim czasie wprowadzili obowiazek pracy, kartki zywnosciowe i obozy ,,pracy,,, a wiec tym zapalnikiem, tym razem moze byc calkiem cos inego jak jakas tam islamska menta.

   • Taką mam nadzieję – wolę się bronić przed poborowym, niż zawodowym żołnierzem.

  • Rekruci do tej służby już są na terenie Niemiec w odpowiedniej ilości.Kiedy przyjdzie czas uzbroi się ich i wyśle do spacyfikowania krnąbrnej Polski.

   • … zgodnie z ustawą o wzajemnej pomocy. Czekam tylko na ten moment, gdy Niemcy stwierdzą, ze za cały ten bałagan w Europie, odpowiadają Polacy i Węgrzy. Na razie tylko pobąkują coś w lewackich gazetkach, ale gdy społeczeństwo niemieckie wyjdzie na ulice, trzeba będzie na kogoś zwalić winę. A to może skończyć się tym, o czym piszesz.

 3. Z niemieckich pieniędzy żyją nie tylko „całe wsie”, ale i całe kraje, np. bulanda. Bez pomocy niemieckiej wasz kraik, polacken, byłby jeszcze biedniejszy niż Turcja.

  • no jak tam, dajesz dzielnie tylka muzulmanom aby ci lba nie obcieli i to cie tak rozwsciecza padlino marksistowska

    • z twojego zasranego, parszywego, gównianego kraju zwanego „polską” uciekły w ostatnich dekadach miliony ludzi. Nikt nie chce żyć w waszym polskim syfie. polaczki – jesteście nikczemnym narodem nędzarzy, narodem ludzkiego gnoju.

  • Kurwinoza, to jest prowokator. On myśl, że jak będzie ubliżał, to coś się ma wydarzyć chyba, bo jaki inny cel tej jego niechwalebnej pisaniny? Może chce żeby Polacy się zradykalizowali, może ma kompleksy i je leczy lub chce podjudzić, a potem w prokuraturze pokazywać, że trzeba zamknąć forum NCz, bo tu jest antysemityzm i ksenofobie. Nie wiem jaki ma w tym cel, ale jest to cel podły.

 4. Niemieckie pieniądze utrzymują też polskich bezdomnych. W Berlinie bezdomnych z polskim obywatelstwem jest więcej niż bezdomnych wszystkich innych narodowości razem wziętych. Polska to syf, bieda i nędza. „polack” i „nędzarz” to zasadniczo synonimy.

  • jako ruski mozesz nie wiedziec, ze bezdomni nic nie dostaja w germanistanie, wybaczam ci stalinisto, bo hiv ci leb rozstrzaskal

    • I PO CO SIE WCIAZ KOMPROMITUJESZ I NIEPOTRZEBNIE ZBIERASZ MANTO?
     Ten artykul dotyczy wszystkich narodowosci, ale nie polskiej. Jesli dostales telewizor za darmo, to sobie ten ogladaj. Jestes coraz bardziej przytepiony niepotrzebna nienawiscia, ktora cie zzera od srodka. Jak do tej pory nie zachwyciles nas ani inteligencja, ani zasobem wiedzy, czyli NUDY NA PUDY.

  • nie pieprz korniszonie w swej kapucynie kapusty, bo i tak ci to nie wyjdzie. Polacy byli w kajdankach odtransportowywani na lotnisko przez szwabska policje i za lot do Polski musieli sami zaplacic, jesli nie od razu to pozniej. Takie gowno jak ty i te czarna mase, ktora jest odtransportowywana do samolotow teraz lub w najblizszej przyszlosci to musimy my Polacy placic, za bledy niemieckich debili. capito szmato.

   • to płać. na świecie nie ma nic za darmo. polskiego złodziejaszki wciąż tego nie rozumieją. nic dziwnego – w końcu wychowały was złodziejskie, polskie rodziny.

    • … „wzbogacone zydowskim zlotem plynacym w rynsztoku z polskich obozow smierci”. To tez juz bylo – wymysl cos innego i znowu bedziemy sie mogli z ciebie smiac.

  • Islamskich bezdomnych w Niemczech jest więcej, niż Polaków w sumie w wszystkich krajach świata oprócz Polski.

 5. Szkoda polemizować z kimś kto ma sieczkę w głowie miast mózgu. Sam jego nick wskazuje że to prymityw jest i pasożyt.

 6. Socjal socjal uber praaaaacaaaa. A niemcowi zabiorą dziecko jak nie ma hajsu na remont mieszkania albo dziecko głośno krzyczy.

 7. Cywilizacja Bizantyjska z elementami socjalizmu w której jednostka jest niczym wobec kolektywu, ukształtowała Niemców na wiernopoddańczych niewolników państwa.

 8. Dziś jest modne oczernianie I wyzwanie wszystkich od lewaków i Ogulnie traktowania lewicy z pogardą.
  Większość chyba nie pamięta że to dzięki lewicy mamy urlop,godne pensji,renty,zasiłki..
  A nawet niepodległość..
  To prawicowe partie konsrrwatywne były za przeciw niepodległej Polsce…
  Bez lewicy dalej większość z nas pytała by za misję owsianki 60-70 godzin w tygodniu albo na polu u Pana za pańszczyzne..
  A za parkowanie chłodna..
  Nie nie jestem „lewakiem” żydem itp…

Comments are closed.