Bokserski pojedynek żołnierzy przed barem. Polak pobił dwóch Amerykanów

Żandarmeria Wojskowa Fot. Wkipedia CC 3.0 Autor: John Rambo PL
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

22 lipca doszło do żołnierskiej bójki przed barem. Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy. Jeden z nich został przewieziony do szpitala w Niemczech. Nie podano, jak na razie co było przyczyną bójki.

Żandarmeria nie udziela informacji w sprawie. Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej pułkownik Artur Karpienko potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin, że ŻW prowadzi czynności wyjaśniające. Postępowanie nadzoruje dział do spraw wojskowych szczecińskiej prokuratury.

Bójka miała miejsce przed barem w Złocieńcu. Pobici Amerykanie to żołnierze przebywający na poligonie w Drawsku. Aresztowano w tej sprawie polskiego żołnierza Krystiana B. Według rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzaty Wojciechowicz, podejrzany spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych i lekki u drugiego.

Ciężko ranny w głowę Amerykanin został przetransportowany do szpitala w Niemczech, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka. Krystian B. jest jednocześnie szefem lokalnego WOPR-u. Grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: Interia

Comments are closed.