Bokserski pojedynek żołnierzy przed barem. Polak pobił dwóch Amerykanów

Żandarmeria Wojskowa Fot. Wkipedia CC 3.0 Autor: John Rambo PL
REKLAMA

22 lipca doszło do żołnierskiej bójki przed barem. Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy. Jeden z nich został przewieziony do szpitala w Niemczech. Nie podano, jak na razie co było przyczyną bójki.

Żandarmeria nie udziela informacji w sprawie. Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej pułkownik Artur Karpienko potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin, że ŻW prowadzi czynności wyjaśniające. Postępowanie nadzoruje dział do spraw wojskowych szczecińskiej prokuratury.

REKLAMA

Bójka miała miejsce przed barem w Złocieńcu. Pobici Amerykanie to żołnierze przebywający na poligonie w Drawsku. Aresztowano w tej sprawie polskiego żołnierza Krystiana B. Według rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzaty Wojciechowicz, podejrzany spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych i lekki u drugiego.

Ciężko ranny w głowę Amerykanin został przetransportowany do szpitala w Niemczech, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka. Krystian B. jest jednocześnie szefem lokalnego WOPR-u. Grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: Interia

REKLAMA