Bokserski pojedynek żołnierzy przed barem. Polak pobił dwóch Amerykanów

Żandarmeria Wojskowa Fot. Wkipedia CC 3.0 Autor: John Rambo PL

22 lipca doszło do żołnierskiej bójki przed barem. Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy. Jeden z nich został przewieziony do szpitala w Niemczech. Nie podano, jak na razie co było przyczyną bójki.

Żandarmeria nie udziela informacji w sprawie. Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej pułkownik Artur Karpienko potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin, że ŻW prowadzi czynności wyjaśniające. Postępowanie nadzoruje dział do spraw wojskowych szczecińskiej prokuratury.

Bójka miała miejsce przed barem w Złocieńcu. Pobici Amerykanie to żołnierze przebywający na poligonie w Drawsku. Aresztowano w tej sprawie polskiego żołnierza Krystiana B. Według rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzaty Wojciechowicz, podejrzany spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych i lekki u drugiego.

Ciężko ranny w głowę Amerykanin został przetransportowany do szpitala w Niemczech, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka. Krystian B. jest jednocześnie szefem lokalnego WOPR-u. Grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: Interia

18 KOMENTARZE

  • Dopierdolił mu za Teheran, Jałtę i Poczdam.
   Chwała naszym, chuje precz (Adam Halber).

 1. Dwóch na jednego i to jemu grozi kara?
  Reforma sądów jest konieczna.
  Ja chcę dyktatury!

 2. grozi mu…, to do cholery gdzie oni maja cwiczyc, na planie w hollywood? takiej wiedzy sie nie zdobywa na kursach ustnych. Na sucho to mozna pieprz rozsypywac do buteleczek, teraz z pewnoscia pad pokaze zmrozona mine i zrobi z tego ofiary polityczne.

 3. A mówią że polscy żołnłerze są źle wyszkoleni ,a ten wygrał z dwoma Jankesami.

 4. Pan Krystian, na amfie zaatakowal od tylu uderzając tępym nzrzędziem
  jednego z Amerykancow w kark ( to ten ktorego odwieźli helikopterem do szpitala w Niemczech), drugiemu z amerykanów udało się wytrącić mu z ręki lewarek, ale niestety nie udało się załagodzić konfliktu.
  By uniknąć eskalacji i tak już napiętej atmosfery Amerykański żołnierz wezwał pomoc.
  Siedmu ochroniarzy miało trudnosci by obezwładnic polskiego naćpanego
  „bohatera”. O co poszło? Naćpaniec w mundurze odezwał się płynną angielszczyną ” E, postaw browca” jednocześnie sięgajac do kieszeni jednego z Amerykańskoch żołnierzy.
  Wymyślam? Szanowna redakcja równierz!

  • W Złocieńcu w Zachodniopomorskiem o dziewczynę pokłóciło się trzech żołnierzy z jednostek stacjonujących w Złocieńcu i w Drawsku Pomorskim – jeden polski i dwóch amerykańskich. W rezultacie jeden z Amerykanów trafił do szpitala a Polak do aresztu.

 5. No cóż, najwyraźniej ci dwaj chcieli się przekonać na własnej skórze, co to jest „polish power”, a Polak dał po prostu radę. Gonić tych obcych żołdaków z Polski, których jednym z potencjalnych celów jest tłumienie ewentualnej rewolty. Poza tym, do 8 lat? A jaka jest kara za gwałt? Oby tamtych, za uczestnictwo w bójce również spotkała należyta kara, chyba że to święte krowy.

 6. A un do wojska był przynależony … Dobra robota, nie będzie jankes pluł nam w twarz!

 7. I tak niewielka kara mu grozi za pobicie okupanta. W latach czterdziestych to by go rozstrzelali pod płotem.

Comments are closed.