Kiełbasa wyborcza coraz grubsza. PiS znów chce kupić głosy i szykuje 1000 plus

Banknoty 500 złotych. / fot. PAP
Banknoty 500 złotych. / fot. PAP

Zbliża się wyborczy sezon i w tych kategoriach można oceniać pomysł zwiększenia programu 500 plus do wysokości 1000 zł, o którym donosi „Super Express”. PiS nie zamierza więc obniżać podatków, ale rozdawać jeszcze więcej nie swoich pieniędzy.

Nie ulega wątpliwości, że PiS programem 500 plus odniósł ogromny sukces polityczny, który pozwala ciągle na uzyskiwanie wyborczego poparcia na poziomie 45% – 35%, według różnych sondaży. To poparcie trwa do dziś.

Zbliża się jednak termin rozliczenia i PiS zrobi wszystko, żeby nie stracić władzy. Przy nienawiści, jaką do PiS żywi opozycja, trudno sobie nawet wyobrazić, co mogłoby się stać z po przegranej. Kulminacją będą parlamentarne wybory w przyszłym roku.

Na tę okazję rządząca partia przygotowuje mocne uderzenie. Ma być nim przekształcenie programu 500 plus w 1000 plus. Uzasadnieniem jest inflacja oraz dobro rodzin.

„Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny! Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus. Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł” – powiedział w rozmowie z „SE” poseł PiS Janusz Szewczak (65 l.), wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

„Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne” powiedział w rozmowie z „SE” jeden z ważnych polityków partii rządzącej. I dodaje: „Rozbudziliśmy w Polsce ogromne nadzieje i je spełniamy. Ale to nie znaczy, że obywatele nie chcą więcej. I my musimy im zaproponować coś ekstra.”

Czy to przechyli szalę na stronę PiS. Tego nikt nie wie, ale nic tak nie działa na wyborców, jak obietnica dania pieniędzy, zwłaszcza że poprzednio dający wywiązał się ze swojej obietnicy, wiec w oczach wyborców jest wiarygodny.

Jakie będą skutki dla gospodarki? 1000 plus to już poważny zastrzyk. Spowoduje, że następna grupa kobiet zdecyduje się odejść z rynku pracy, w sytuacji, kiedy coraz większym stopniu brakuje pracowników i to w sytuacji, kiedy za parę miesięcy może nastąpić odpływ setek tysięcy Ukraińców z polskiego rynku pracy do Niemiec.

Źródło: „Super Express”

20 KOMENTARZE

 1. nie może być …że aż tylu nieuków jest…..
  przecież za to wszystko zapłacą firmy i pracujący w realnej gospodarce w podatkach i wysokich cenach …..firmy starają się żeby być rentowne później płacą wysokie podatki a tzw rząd rozdaje zrabowane pieniądze w postaci socjału i tak w koło – perpetuum mobile

  a cały bajzel dlatego że koniokrad z banku centralnego ratował bankrutów w USA

 2. To nic nie da takie rozdawnictwo bo i tak teraz w wyborach wybiorą PO lewicę i tradycyjną przystawkę PSL bo będą się bać że Unia nas wywali zapomniałem o dodatku typu nowoczesna platforma

  • Nie wydaje mi się żeby Polacy jakoś szczególnie się przejmowali unijnym szczekaniem.

  • Wybiorą lewicę ? Przecież teraz jest lewica. PiS to bolszewicki narodowy socjalizm.
   Jedyny ich pomysł to zabrać tym co pracują i rozdać leniom i nieudacznikom. A najsłabszych, którzy na prawdę potrzebują mają w dupie, bo to za mało głosów.

 3. Czas najwyższy przerwać ten obłęd. Nie jestem wprawdzie liberałem czy zwolennikiem państwa jako nocnego stróża, tylko zwykłym realistą, ale tu zostały już przekroczone granice absurdu. Takiej głupoty i idiotyzmu to już chyba nawet Marx z Engelsem by nie wymyślił!

 4. Polski CD Projekt odprowadził w ub.r. do budżetu większy podatek CIT niż wszyscy zagraniczni giganci IT razem wzięci!
  Taka ciekawostka – działające na terytorium naszego kraju: IBM Polska, Microsoft Polska, Oracle Polska, SAP Polska i Enterprise Services odprowadziły w 2017 roku do budżetu łącznie 27 mln zł podatku CIT (warto przy tym zauważyć, że IBM Polska oraz Oracle Polska nie zapłaciły ani złotówki, bowiem oficjalnie wykazały stratę). Po drugiej stronie mamy polski CD Projekt, który sam jeden odprowadził 45,8 mln zł, czyli o blisko 70 proc. więcej niż wszystkie wyżej wymienione zagraniczne giganty IT razem wzięte!
  Firma IBM Polska w 2017 roku osiągnęła w naszym kraju 935,4 mln zł przychodów. To wszystko jednak na nic, skoro koszty uzyskania tego przychodu wyniosły aż 965,8 mln zł. To oznacza, że z podatkowego punktu widzenia spółka ta miała stratę i nie musiała zapłacić jakiegokolwiek podatku dochodowego CIT.
  Podobnie rzecz się miała w przypadku drugiego giganta IT działającego na naszym rynku, tj. spółki Oracle Polska. Firma ta w 2017 roku osiągnęła przychody na poziomie 590 mln zł, jednak koszty uzyskania przychodu były większe i wyniosły 593,2 mln zł. Efekt? – Podatkowa strata i brak konieczności płacenia podatku CIT.
  Pisałem o tym jakiś czas temu, ale w kontekście wspomnianych wyników nie zaszkodzi powtórzyć, że współczesna inżynieria finansowa umożliwia takie zarządzanie przychodami, którego efektem będzie minimalizacja konieczności płacenia jakichkolwiek podatków dochodowych. Aby osiągnąć ten cel należy sztucznie generować dodatkowe koszty działalności, które obniżają podstawę opodatkowania. Zagraniczni właściciele firm działających w Polsce często stosują różnego rodzaju opłaty licencyjne, umowy doradztwa lub pożyczki, których obsługa kosztuje grube miliony złotych. Efekt jest taki, że zmniejsza się podstawa do opodatkowania spółki-córki w Polsce, a finansowe owoce działalności płyną bezpośrednio do central danych firm ulokowanych za granicą.
  Czy takie działania mogły występować również w przypadku wspomnianych IBM Polska oraz Oracle Polska, które za 2017 rok wykazały przychody niższe od kosztów ich powstania (innymi słowy odnotowały stratę)? Dziennikarz „Pulsu Biznesu” próbował się w tej sprawie skontaktować z obiema firmami. W odpowiedzi uzyskał odpowiedź, że zarówno IBM Polska oraz Oracle Polska nie komentują wyników finansowych osiąganych w naszym kraju.

 5. No to teraz będą się rozmnażać na potęgę i zalewać świat śmieciem ludzkim.

 6. Nie sądziłem że nczas będzie tak rozpowszechniać takie informacje co nie głosowałem na PIS ale nie myślałem że będziecie jechać w stronę TVN i Polsatu tylko będziecie trzecia że tak powiem drogą. Dla mnie to nie jest zbyt wiarygodna informacja.

 7. W mojej opinii to wina staruchow po 45lat+. To oni głosowali przez prawie 3 dekady na lewackich zdrajców, którzy wyprzedali połowę kraju, okradli emerytury tym samym co na nich głosowali, ich dzieci i wnuków wygonili za granicę, i niestety zdecydowana większość tam nie umie się nawet przedstawić w języku obcym. I teraz takie alternatywy są właśnie, że nagle tylko PiS tylko PiS i c**j… porażka, sami sobie płaćcie podatki na to i na emerytury dla budżetówki, zarabiajacie mniej od Ukraińców, bo tacy jak ja mają już poustawiane za granicami. Składki zdrowotne zwracane co pół roku, skladki emerytalne zwracane co rok na wniosek, a siła nabywcza pieniadza taka, że żyje się lepiej niż tu zarabiając 4-5 tysięcy, tam można jeszcze odłożyć kasę dobrą i żyć jak człowiek. Tu przy 4-5 tysięcy robili ze mnie bogacza a na to całe dnie pracy szły, z życia tyle co się wyspać i zjeść a bez żony nie mogłem nawet marzyć o kredycie na mieszkanie na 300%, gdzie za granicą za takie odsetki to zabijaliby bankierów. Sami sobie stare pruchwa winni są, byle gnój idzie do pracy i ma wieksza stawkę od nich, a oni już w pół martwi ręce się trzęsą na delirce.

 8. Koniec naszego państwa jest bliski, a sami obywatele będą szkodzić jak zagłosują na PiS lub resztę lewackiego ścierwa.

 9. No i białe polactwo będzie się mnożyć na potęgę (doslownie i w przenośni) A przecież wiemy że nie o to chodzi

 10. „Zbliża się wyborczy sezon i w tych kategoriach można oceniać pomysł zwiększenia programu 500 plus do wysokości 1000 zł (…)”
  Chryste Nazareński…
  Serio, dwójka dzieci w patozwiązku i już jedna osoba nie musi iść do pracy (co z tego, że drugiej zabiorą 2x więcej…!), raj na ziemi…

Comments are closed.