Ameryka w szoku. Islamiści prowadzili w USA obozowisko, gdzie uczyli dzieci jak dokonać masakry w szkole [VIDEO]

Lucas Morton, i imam Siraj Wahhaj. / Źródło: Biuro Szeryfa Hrabstwa Taos

W stanie Nowy Meksyk aresztowano 5 osób w tym imama. Zatrzymani islamiści prowadzili obozowisko, w którym uczyli dzieci jak dokonać masakry w szkole.

Zatrzymani to 39-letni imam – islamski duchowny Siraj Ibn Wahhaj, członkowie jego rodziny – siostry Hujrah Wahhaj, Subhannah Wahhaj oraz Lucas Morton – mąż Hujrah i Jany Leveille. Cała piątka na odludziu Nowego Meksyku w Hrabstwie Taos prowadziła obozowisko, gdzie uczyła dzieci jak dokonać zamachu w szkole przy pomocy broni palnej. W „szkolenie” uczestniczyło 11 dzieci.

Policja dokonała nalotu w poszukiwaniu 3-letniego syna imama. Islamista był oskarżany o znęcanie się nad swym dzieckiem. Na miejscu policja dokonała szokującego odkrycia. Oprócz 11 zupełnie zaniedbanych dzieci znaleziono też szczątki chłopca. Teraz trwa ich identyfikacja.

Jestem policjantem 30 lat i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ciężko w to uwierzyć – mówił na konferencji prasowej szeryf Jerry Hogrefe. – Te dzieci były głodne, spragnione, brudne. Bez butów a za ubrania miały jakieś szmaty.

Gdy policja dokonywała aresztowania imam Wahhaj był uzbrojony. Na miejscu znaleziono karabin AR15, kilka pistoletów i magazynki z nabojami.

Śledztwo prowadzi teraz policja hrabstwa, stanowa i FBI. Trwają poszukiwania zaginionego chłopca, a śledztwo rozwija się też w kierunku nie tylko znęcania się nad dziećmi, ale też terroryzmu. Do sądy trafiły dokumenty mówiące o tym, że dzieci były przygotowywane, by dokonać w szkole masakry.

Ojciec Wahhaja, również imam podejrzewany był o współorganizowanie zamachu na World Trade Center w 1993 roku. Ostatecznie nie udowodniono mu winy.

4 KOMENTARZE

    • Niektorzy mysla, ze to tylko roznica koloru skory. Genetycznie sa na etapie zeskakiwania z drzew, a religia islamu ma im stworzyc miekkie ladowanie.

Comments are closed.