Ponad 150 trzęsień ziemi wstrząsnęło wulkanem Yellowstone. Jeżeli wybuchnie spowoduje zmiany na całym świecie

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Od kilku lat naukowcy mają poważne obawy dotyczące wybuchu wulkanu Yellowstone w parku narodowym Stanów Zjednoczonych. Obawy tylko nasiliły się po tym, jak w lipcu odnotowano rekordową liczbę ponad 150 trzęsień ziemi.

W lipcu w parku narodowym Yellowstone miały miejsce aż 153 trzęsienia ziemi. Według US Geological Survey największe trzęsienie miało magnitudę 2.5 i było częścią sekwencji kolejnych 12 trzęsień ziemi.

Najczęściej trzęsienia zdarzały się w okresie od 16 do 27 lipca, wówczas odnotowano serię 77 wstrząsów. W poprzednim miesiącu miały miejsce także dwa małe wybuchy gejzerów w dniach 6 i 20 lipca.

Wulkan Yellowstone w parku narodowym jest jednym z najbardziej niebezpiecznych na całym świecie i naukowcy od kilku lat prognozują jego wybuch w niedługim czasie. 10 lipca najbliższa okolica została zamknięta, po tym jak na skałach odnotowano pęknięcia.

Jednocześnie warto podkreślić, że super-wulkan Yellowstone nie był aktywny od 664 tysięcy osób. Super-wulkan jest wielokrotnie groźniejszy od zwykłego wulkanu i może spowodować zmiany na całym świecie. W najgorszym wypadku wybuch Yellowstone może uniemożliwić życie na dużej części terytorium USA.

Źródło: express.co.uk

13 KOMENTARZE

  • Mieli problemy z Internetem dlatego nie był aktywny przez tyle osób. Teraz sieć znowu działa i jest aktywny. Jak jebnie to jebnie chyba że braknie internetu to znowu będzie nie aktywny

  • :-)

   Właśnie czytam i nie mogę uwierzyć. Jak można coś takiego opublikować.

   • Jedyna rada to powołać komisję dotyczącą wybuchu. Na czele komisji postawić Antonioniego M, a jako głównego eksperta Rysia Black’iego. Wtedy nic nam nie zagrozi. NIE WYBUCHNIE. Choćby nie wiem jak bardzo „chciał”

 1. hmm, czyli złożono w ofierze 664 tysięcy osób, by wukan nie wybuchł. To trza dalej składać, skoro to działa :]

 2. A. Niech jej nie raz a porządnie i zrobi porządek do tego Bennu za 117 lat załatwi resztę i ziemia oddychanie od tego co ja niszczy czyli naszej rasy

 3. To będzie tylko większe pierdnięcie i po zawodach, a potem będziemy czekać następne 600000 lat. Oj naukowcy, naukowcy.

 4. „Jednocześnie warto podkreślić, że super-wulkan Yellowstone nie był aktywny od 664 tysięcy osób.” I tu mam zagwostkę. Bo naukowo tłumacząc: gimbusowi spadły majtki. Chciał podciągnąć za gumkę. W łapce został farfocel.

 5. Dowcip. Wielki kataklizm. Mega pierdolnięcie. Na planecie nie przeżył nikt poza parą szympansów. Siedzą na gałęzi jabłonki i obserwują. W pewnym momencie szympansica zrywa jabłko i zwraca się do szympansa: „Chcesz?”. On: „Nie no, nie zaczynajmy tego wszystkiego od nowa…”.

Comments are closed.