Poprawność polityczna ingeruje już nawet w emotikony. Szykują się duże zmiany na Androidach

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Twitter

Jak podaje portal „Spider Web” zmiany w emotikonach w Androidzie Pie pokazują, jak zmienia się język internetu. Wszystko zaczyna być miałkie i poprawnie polityczne. Dlatego czekają nas zmiany w popularnych emotikonach. Dla przykładu postaci straciły płeć, normalną rzeczą mają być rodzinny złożone tylko z mężczyzn czy kobiet, broń zmienia się w zabawkę etc.

Świat się zmienia, wszechogarniająca poprawność polityczna niszczy znany nam obecnie świat. Najnowsza wersja Androida Pie, zmienia się wraz z społeczeństwem tak zwanego „zachodu”. Problemy I Świata znalazły odzwierciedlenie w najnowszej wersji oprogramowania na komórki, czyli najpopularniejszego środka komunikacji.

Jak podaje portal „Spider Web” od około 2014 r. sprawa emotikonów zaczęła być traktowana coraz bardziej poważnie. Zauważono, że to nietypowy rodzaj języka. Jest to sztywny kod informacyjny, a pieczę nad nim sprawuje grupa ludzi. W normalnym języku to nie norma.

Na „język” emotikonów także patrzy się z perspektywy politycznej. Posiadanie własnego emoji było znakiem przeniknięcia do kultury globalnej. W 2015 roku wprowadzono do emoji wariacje na temat kolorów skóry i postaci kobiet w męskich zawodach i w hidżabach.

By nie być posądzonym o nietolerancję i dyskryminacje ze strony różnych postępowych grup społecznych emotikony reprezentują coraz więcej grup. Google w tym roku wprowadza emoji dla łysych, siwych, czy rudych.

Zmiany emotikonek określających rodziny, które zostały zmienione na takie, by nie odróżnić kobiety od mężczyzny poważnie niepokoją. Jest to ingerencja w postrzeganie normalnej rodzinny, składającej się z kobiety, mężczyzny i dziecka. Taki wygląd rodziny nie jest oczywisty dla twórców oprogramowań dla komórek.

Teraz zamiast wersji mężczyzna + kobieta, pokazywane są neutralne twarze. W zamyśle twórców można teraz zobaczyć równie dobrze dwóch facetów, dwie kobiety, jak i kobietę i mężczyznę. Neutralni genderowo ludzie zostali zaprojektowani z premedytacją rok temu.

Co ciekawe to powrót do korzeni idei Unicode. W 2010 r. postaci ludzi miały nie mieć jasno określonej identyfikacji genderowej. Dopiero konkretne firmy zmieniały to swoimi interpretacjami ról społecznych.

Źródło: spidersweb.pl

5 KOMENTARZE

  • Podczas zakładania poczty na gmail pojawia się pytanie o płeć i ma się do wyboru:
   męska
   żeńska
   inna
   A gmail jest googlowski.

 1. A przegladarki z zydowskiego sklepu google wyłączają szyfrowanie stron, nawet na tych bankowych

Comments are closed.