Wojna o żołnierzy na Westerplatte! Błaszczak o Adamowiczu: jak Niemcy w czasie II Wojny Światowej

Premier Szydło podczas zeszłorocznych uroczystości na Westerplatte. Fot. flickr
Premier Szydło podczas zeszłorocznych uroczystości na Westerplatte. Fot. flickr

„Jest to skandal, to sytuacja nie do pomyślenia. Przypominam prezydentowi Gdańska, że Gdańsk jest częścią Rzeczpospolitej Polskiej, a Westerplatte to miejsce, które jest symbolicznym miejscem pokazującym męstwo polskiego żołnierza, Westerplatte to miejsce symboliczne, to na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa, to na Westerplatte odbyła się pierwsza bitwa w czasie II wojny światowej” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej komentując decyzję Pawła Adamowicza, który nie chce polskiego wojska na uroczystościach, bo ministerstwo jest w rękach PiS-u.

„Chciałbym to podkreślić, dlatego że z pozoru te informacje są oczywiste dla każdego z nas, wszyscy uczyliśmy się o tym historii, ale jak się okazuje są tacy dziś, którym przeszkadza obecność Wojska Polskiego na Westerplatte” – mówił wyraźnie oburzony Błaszczak.

Czytaj także: Rosja grozi NATO! „To może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji!”

Minister Obrony Narodowej przypomniał, iż to nie pierwsza kontrowersyjna decyzja prezydenta Gdańska. Wcześniej z jego inicjatywy, jedno z rond zostało nazwane mianem „Ronda Wolnego Miasta Gdańska”.

„Prezydent Gdańska na nowo pisze historię naszego kraju, wpisując się w kłamstwa, wpisując się w retorykę, która była retoryką tych, którzy na Polskę napadli, a dziś jest retoryką tych, którzy próbują postawić znak równości między sprawcami a ofiarami, tych, którzy próbują zatrzeć swoje zbrodnie, zatrzeć pamięć o tym, czego złego dokonali” – ocenił szef resortu obrony.

Czytaj także: Ameryka w szoku. Islamiści prowadzili w USA obozowisko, gdzie uczyli dzieci jak dokonać masakry w szkole [VIDEO]

„Chciałem (…) zażądać od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji i chciałbym podkreślić, że nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego” – oświadczył Błaszczak.

Przypomnijmy, wszystkie dotychczasowe uroczystości, od roku 1946, przypominające wybuch II Wojny Światowej na Westerplatte posiadały obstawę wojskową.

źródło: PAP/Fronda.pl

9 KOMENTARZE

  1. Słuchałam wywodów BUDYNIA na konferencji prasowej. Że też nikt nie wstał z krzesła i temu obleśniuchowi w pysk nie przypierniczył!!!!!! Jak długo jeszcze to bydle będzie męczyło i mąciło miejscowych mieszkańców !!!!!!

    • Nigdy, cały Gdańsk jest taki. Tu do Polski żywią takie same uczucia jak ich mentalni przodkowie w 1939.

  2. szmata, zaprosilby batalion bundeswehry, tylko mysli jak to zrobic, by tego nikt nie zauwazyl.

  3. PiS jak Bolek – jestem za a nawet przeciw. To taka taktyka – gadać i nic nie robić. Normalnie taki Adamowicz już by siedział za działalność antypaństwową.

Comments are closed.