Wyłudził 200 mln zł z VAT, ale wyszedł na wolność bo … „sąd zapomniał”

Foto: PAP Marcin Bednarski
Foto: PAP Marcin Bednarski

Podejrzany o wyłudzenie 200 mln złotych z podatku VAT Maksims C. wyszedł na wolność. Poszukiwany od 2016 r. Łotysz trafił do aresztu w Polsce 26 lipca, jednak nie został w nim długo. Sąd w Białymstoku mimo, że przedłużył areszt to … zapomniał wysłać dokumenty! W związku z tym w środę podejrzany został wypuszczony.

„To oburzające. Prokuratura dwa lata szuka po Europie człowieka podejrzanego o to, że wyłudził miliony na szkodę wszystkich Polaków, a on wychodzi na wolność, najprawdopodobniej przez niedopatrzenie sądu” – skomentował sytuację Zbigniew Ziobro.

Czytaj także: Były sędzia miał wrócić za kratki, ale… nie przyszedł. Janusz K. kpi z wyroku sądu, a ten „wiernie czeka”

„Niedopatrzenie” to jednak bardzo łagodne określenie. Według nieoficjalnych informacji, okazuje się, że pracownicy sądu w Białymstoku po prostu zapomnieli przesłać dokumenty. Zbyt „dużo pracy” wymagało przygotowanie dokumentów do wysyłki, nie mówiąc już o przejściu na pocztę.

Zapewne, gdyby zapytać urzędników, dlaczego nikt nie wysłał wyroku sądu usłyszelibyśmy odpowiedź, iż winnemu są upały panujące w Polsce, które uniemożliwiają normalną pracę.

„Nie może być tak, że prokuratura i policja ciężko pracują, by złapać przestępcę, a ich praca idzie na marce z powodu takich błędów” – podsumował Ziobro.

Czytaj także: ONZ ma swojego homo-knura. Wielki obrońca kobiet zdemaskowany. Nadawał się do pracy bo atakował mężczyzn i chłopców

Taka sytuacja nie zdarza się w polskich sądach po raz pierwszy. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o mężczyźnie, który wyszedł na wolność pomimo, że podejrzany był o oszustwa metodą „na wnuczka”. Wówczas winną okazała się sędzia, która prowadziła sprawę.

źródło: PAP/Wolność24.pl

14 KOMENTARZE

 1. A ty KODziarzu maszeruj głośno krzycz!!! Ręce precz od Małp w Todze.

  • Jakie kurwa „niedopatrzenie sądu”? Jakie niedopatrzenie?
   W A.D. 1921 wszyscy pracownicy sądu trafiliby pod ścianę zgodnie z ustawą o korupcji która liczyła 1,5 strony A4.

   • Hahahahaha poczytaj wiecejna ten temat a nie jarasz sie jakims martwym przepisem…

    • największy reżim nie ustrzeż przed błędem ludzkim. Aczkolwiek może ich być mniej. Z drugiej strony nikt nie będzie chciał podejmować jakichkolwiek decyzji jeżeliby groziłaby kula w łeb

 2. „Nie może być tak, że prokuratura i policja ciężko pracują, by złapać przestępcę, a ich praca idzie na marce z powodu takich błędów” – podsumował Ziobro. Błędów? Ile ten błąd kosztował i kto zainkasował za ten błąd – tak powinno być postawione pytanie. Samooczyszczenie Sądów trwa od 30 lat. I nic się nie zmieniło. Oczyści je jedynie trzęsienie ziemi i armagedon. Jeżeli PiS tego nie zrobi, to już nikt nie zrobi.

  • PiS tego na pewno nie zrobi. Pisuary chcą tylko mieć na zawołanie swoje małpy (w togach).
   W krótkim okresie może nastąpić poprawa. Kasta będzie trochę zdezorientowana tymi wszystkimi pozornymi ruchami. Później wszystko wróci do „normy.
   Ten sędzia mówi do Ziobry: I co mi zrobisz? Nic.

   • E tam. Na razie bawią się „przepisowo” w języku „prawniczym” z zachowaniem zasad. Jak nie poskutkuje, pójdzie „na obalanki”.

 3. Niestety, ale IIIPRLbis jest zwykłą lewacką parodią państwa.

 4. czy nie bylo tam cos w przepisach, ze jesli stan umyslowy sedziego szwankuje, to dostaje kopa w tylek?

 5. Nie róbcie z ludzi idiotów – Poszło pod stołem, a Wy krzyczycie skandal…. Przecież to wali łapówką na kilometr…

 6. Powtórzę więc, że prawdziwy problem to zorganizowana, planowa grabież Polaków przez obcy naleciały element w ’44. Najlepszym przykładem skąd się wzięło zadłużenie na ponad 5 bln jest takie oto proste przypomnienie. Od 29 lat PiS/PO/całareszta to samo, czyli zainstalowana w ‘44 żydokomuna działa tak:
  – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
  a następnie DAĆ:
  – 500+
  – żydzi+
  – mieszkanie+
  – dostępność+
  – 300 zł +
  – inkubatory+
  – nagrody+
  – delegalizacje+
  – cela+
  – abonament+
  – dostępność+
  – chuj-wie-co+
  – inny+
  – C++
  To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
  Ja się pytam: gdzie są ukradzione w osiem lat pieniądze z VAT? Wszak eksponowane przez PiS 250 mld. z karnymi odsetkami to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. To jeden budżet państwa. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
  Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
  A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.
  To wszystko co się dzieje, to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.

  NRB – numer rachunku bankowego, to skrót od nazwy dla polskiego standardu numerów rachunków kont osobistych w polskich bankach. Numer konta składa się z 26 cyfr. IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) jest przyporządkowany do rachunków bankowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii i Lichtensteinie.
  Sprawdzenie informacji, który bank obsługuje dany numer konta, nie jest skomplikowanym zadaniem.

  (1 mld w 100 zł banknotach to 16,4 tony, jakby co).

  Przy założeniu, że banknot 100 zł ma grubość 0,2 mm, wg wymiarów NBP, 250 mld zajmie dokładnie 4761 metrów sześciennych, więc chyba w wagonie się nie zmieści. Waga tak zapakowanego miliona złotych w 200 zł to – 8,9 kg. 250 mld to 30 wagonów po 80 ton każdy.
  W 100 zł to już 16,4 kb/mln. Moneta jednogroszowa waży 1,64 grama, co w sumie, gdybyśmy uzbierali ten milion w takich monetach, dałoby nam 164 tony!!!
  Milion złotych w pięciozłotówkach to „tylko” 1,31 tony. Ale i tak ciężko to zapakować i zanieść do banku……

Comments are closed.