Bili, dusili, wywieźli do lasu, grozili śmiercią, bo był im winien 50 złotych

Foto: PAP

Dwaj mężczyźni mieli bić, podduszać, grozić pozbawieniem życia i wywieźć do lasu kolegę, który był winien jednemu z nich 50 zł. Zostali tymczasowo aresztowani. Za pozbawienie wolności człowieka grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek pomorska policja, słupski sąd aresztował 26-latka i 29-latka, mieszkańców powiatu słupskiego, którzy przez kilkanaście godzin więzili 36-letniego kolegę, bo ten był im winny 50 zł.

Za pozbawienie wolności człowieka, a popełnienie tego czynu zarzuca obu mężczyznom prokuratura, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Według policyjnych ustaleń, dwaj podejrzani przyjechali tydzień temu samochodem do mężczyzny, który był winien jednemu z nich 50 zł. Podczas rozmowy doszło do szarpaniny. Podejrzani mieli groźbami i biciem zmuszać dłużnika do zwrotu pieniędzy. Skrępowali go techniczną taśmą klejącą, podduszali, a następnie wrzucili do bagażnika samochodu. Grozili mu pozbawieniem życia. Po kilkunastu godzinach zostawili go w lesie.

O zdarzeniu została powiadomiona słupska policja. Funkcjonariusze zatrzymali ukrywających się obu podejrzanych na parkingu leśnym w powiecie kościerskim. (PAP)

23 KOMENTARZE

  1. To zwolennikom amerykanskiego poludnia, z którym niedouczeni zwolennicy Korwina utożsamiają błędnie kapitalizm powinno przypaść do gustu. Na plantacjach pracowalo wielu bialych niewolników, którzy się sami oddawali w niewolę za swoje długi.

  2. To policjant jak kogoś wsadzi bez uzasadnienia na 24 h, też dostanie 10 lat ? A powinien!!

  3. Jacy *zwolennicy sprawiedliwości* się znaleźli … Chociaż raczej mało prawdopodobnie, że chodziło o tylko 50zł. (chyba by musieliby być jakimś „psychicznymi”, zeby tak było) Raczej bardziej takie rzeczy jak: nie podobał im się on, byli skofliktowani z nim, albo bunt wobec świata, autorytetów, frustracja swoim życiem, czy coś podobnego.

  4. to paliwo ich wiecej wyszlo , by tego czynu dokonac , niz jakby skasowali te 50 zl.

Comments are closed.