Kolejna grupa buntuje się przeciwko zmianom PiS w sądownictwie. „Ten stan prawny jest nieakceptowalny”

Maciej Bobrowicz. / fot. PAP/Jacek Turczyk

Krajowa Rada Radców Prawnych sprzeciwia się PiS i apeluje do radców, którzy zgłosili swoje kandydatury do Sądu Najwyższego o wycofanie się. „Apelujemy do radców prawnych, którzy złożyli akces do SN o ponowne rozważenie zasadności ubiegania się o stanowiska” – czytamy w stanowisku KRRP.

Krajowa Rada Radców Prawnych to kolejna grupa, która sprzeciwia się zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość. KRRP apeluje, aby ci radcowie, którzy zgłosili swoje kandydatury do Sądu Najwyższego wycofali się.

Wcześniej sprzeciw wobec zgłaszaniu swoich kandydatur do nowego Sądu Najwyższego wyrazili adwokaci, teraz radcowie prawni zajęli jeszcze ostrzejsze stanowisko. W przypadku adwokatów grozić może im dyscyplinarka, choć rzecznik dyscypliny zapowiedział brak kroków z własnej inicjatywy.

KRRP wysłała natomiast list do członków korporacji. Apelujemy do radców prawnych, którzy złożyli akces do SN o ponowne rozważenie zasadności ubiegania się o stanowiska, oczekujemy zaprzestania działań mogących doprowadzić do nieodwracalnych spustoszeń w życiu publicznym – możemy w nim przeczytać.

Wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że rozwiązania prawne dotyczące m.in. SN są niezgodne z konstytucją. Stanowisko prezydium jest sygnałem dla każdego radcy, że ten stan prawny jest nieakceptowalny – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes radców prawnych Maciej Bobrowicz.

10 KOMENTARZE

  • Nie „grupa” tylko agentura.
   Ci co się najbardziej buntują to są konfidenci i tylko wykonują polecenia swoich prowadzących.
   Zrozumcie to wreszcie.

 1. Turecki prezydent nie pieprzył się z sędziami i profesorami z lewakami liberałami wbrew wrzasków z porąbani w brukselskiej UE

 2. Hm, buntowanie, zastraszanie. Polska to typowe państwo upadłe. Bezsilne wobec silnych i prężące mięśnie wobec słabych.

 3. Ludzie ci co krzyczą o łamaniu konstytucji to pewnie nie czytali jej a jak już to ciekawe czy ze zrozumieniem, choć nawet jeśli ze zrozumieniem to pewne punkty i tak będą rozumować po swojemu.

 4. Ależ kwiczą paskudne pasożyty. Do roboty zarazo, na budowach brakuje ludzi.

Comments are closed.