„New York Times” zasmucony zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. „Z najpotężniejszym politykiem w Polsce nie jest dobrze”

Siedziba The New York Times i Jarosław Kaczyński. / fot. PAP

„New York Timesa” rzadko pisze o naszych politykach, teraz jednak zrobili wyjątek dla prezesa PiS, jak widać są mocno przejęci zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. W amerykańskiej gazecie ukazał się artykuł poświęcony kwestii stanu zdrowia „naczelnika” państwa. Jest tylko jeden szkopuł.

„New York Timesa” zatytułował swój tekst autorstwa Marca Santory i Joanny Berendt: „Najpotężniejszy człowiek w Polsce nie czuje się dobrze”. W tekście czytamy, że Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za wszystkie działania polityczne w Polsce.

„Choć prawdopodobnie zrobił więcej, niż jakikolwiek inny polityk od czasu wyzwolenia się spod radzieckiej okupacji, aby ukształtować swój kraj, teraz jest niemal nieobecny” – możemy przeczytać. Dziennik przytoczył sprawę pobytu prezesa PiS w szpitalu w maju tego roku.

Podkreślono, że od tego czasu Kaczyński zaledwie kilka razy pokazał się publicznie. Politycy partii rządzącej starali się uspokajać nastroje zaznaczając, że są to wyłącznie sprawy związane z bólami kolana, jednak pojawiły się pogłoski, że stan zdrowia polityka jest znacznie gorszy.

Dziennikarze zwłaszcza powołuje się na słowa ministra zdrowia, który powiedział, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. „Stan zdrowia Kaczyńskiego był tematem dyskusji nie tylko w Polsce, ale także w Brukseli, gdzie urzędnicy mieli potwierdzić, że jego stan jest poważny” – stwierdzili dziennikarze.

Przytaczane są także słowa dr Olgierda Annusewicza, p.o. szefa Centrum Analiz Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, który powiedział że informacje na temat stanu zdrowia prezesa PiS są bardziej ukrywane niż w przypadku pierwszych sekretarzy w czasach Związku Radzieckiego.

Dziennikarze zauważają, że obecnie nie ma oczywistego następcy Jarosława Kaczyńskiego i nikt nie cieszy się taką popularnością jak były premier. Według „NYT” rywalizacja o miano następcy po prezesie PiS jest zażarta i w grze są takie nazwiska jak prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki czy choćby minister  spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

„Według niedawnego sondażu żaden z nich nie ma szerokiego poparcia społecznego. W rzeczywistości połowa wszystkich respondentów nie ma pojęcia, kto mógłby zastąpić Kaczyńskiego” zauważają dziennikarze amerykańskiej gazety.

Polskojęzyczne media znów będą donosić o zaniepokojeniu dużych, światowych mediów stanem Polski. Jest tylko jeden problem. Jeden z autorów tego artykułu, czyli p. Joanna Brendt, to dziennikarz przez lata związany z antyrządowymi redakcjami, takimi jak „Gazeta Wyborcza” czy „Fakt”.

Źródło: New York Times

10 KOMENTARZE

 1. Tak apropo schedy po naczelniku. Po śmierci Stalina Berii nikt nie śmiał podskoczyć. Wszyscy srali w gacie ze strachu. Tylko Chruszczow doszedł do wniosku, że od Berii silniejszy jest ten, kto go skasuje, więc to zrobił po mistrzowsku i bez zbędnych fajerwerkow. Majstersztyk

 2. Tylko Korwin jest w stanie nad tym wszystkim zapanować i przywrócić dyscyplinę i normalność

  • Owszem. Tylko mu na to nikt nie pozwoli. W szczególności lewactwo z PiS.

  • No bez przesady. Korwin to tyljo znakomity teoretyk cytujący geniuszy. Do działań praktycznych się kompletnie nie nadaje o czym świadczy historia jego losów w jego partiach i totalny bałagan w tych partiach od środka.

   • Tylko że póki jest lewacka władza i durna demokracja to nawet praktyki w jego wykonaniu nawet te dobre nic nie zrobią. W demokracji trzeba zwyciężyć niestety demokratycznie poprzez głosowanie, a że większość lubi typowe lewactwo z obietnicami gdzie się daje za nic(no trzeba papiery powypełniać i czekać ileś tam na zatwierdzenie) to będą na takich głosować. Więc weź tu wygraj wybory gdy w Polsce większość to debile albo cwaniacy.

 3. Czyli, jasnowidz Jackowski ma rację: Kaczyński odejdzie jesienią a potem jego „spadkobiercy” się pożrą o schedę i wywołają wojnę domową. Konsekwencje będą jasne: sąsiedzi poczekają aż się powyrzynamy i następnie w celu stabilizacji sytuacji w nadwiśańskim kraju, wprowadzą od wschodu i zachodu swoje jednostki ustanawiając granicę na Wiśle. W ten sposób nastąpi Endlosung den Polenfrage i powrót do normalności z XIX wieku.

 4. Kaczyńskiego przed jego końcem należy ogłosić naczelnikiem Państwa a Prezydent musi go mianować na stopień Marszałka Polski i przydzielić kasztankę a że w Janowie stadnina padła to pod ręką jest kot

 5. za obrażanie Polaków dzielenia na sorty to za to dopadła go ta choroba sprawiedliwości ludzkiej on już nie doczeka a Lucyper pewnie go zrobi Prezesem sortowni smoły

Comments are closed.