Niż Oriana przyniesie burze i porywisty wiatr. W sobotę znaczące ochłodzenie. Zobacz, gdzie będzie najgorzej

prognoza pogody burze wiatr ochłodzenie weekend piątek
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia/Pixabay

Czwartek był ostatnim tak upalnym dniem w tym tygodniu, już w piątek do Polski przyszło ochłodzenie. Weekend ma stać pod znakiem niższych temperatur, przelotnych burz i silnego wiatru, przed którym ostrzega IMGW. Dla wielu rejonów wydano specjalne komunikaty.

IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego i drugiego stopnia w trzystopniowej skali dla wielu regionów Polski. Pogoda może być dziś bardzo niebezpieczna, weekendowemu ochłodzeniu będą towarzyszyć burze, a także silne porywu wiatru, sięgające nawet 115 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i śląskiego. Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zmiany pogodowe będą spowodowane przechodzeniem nad Polską niżu Oriana, który jeszcze do wczoraj był u naszych zachodnich sąsiadów. W piątek w ciągu dnia temperatury będą sięgać 32-34 stopni Celsjusza, jednak po przejściu burz nastąpi znaczące ochłodzenie.

W sobotę w całym kraju już zdecydowanie chłodniej. Termometry pokażą od 22 stopni do 26 stopni Celsjusza. Nad samym morzem i w rejonach przedgórskich miejscami temperatura spadnie poniżej 20°C – możemy przeczytać w komunikacie IMGW. Jednak już w niedzielę temperatura znów przekroczy 30 stopni na zachodzie kraju.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.