Szok! Uczestnicy wypadku autobusu mogli zarazić się wirusem HIV. Policja apeluje do poszkodowanych o zgłoszenie się do szpitala

fot. slaska.policja.pl
fot. slaska.policja.pl

Pilny apel do uczestników zdarzenia drogowego w piątek 10 sierpnia w Częstochowie na ul. Mirowskiej, którzy odnieśli obrażenia ciała lub mieli kontakt z krwią! Zgłoście się do najbliższego szpitala! – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Co spowodowało apel?

Jak się okazało, jeden z pasażerów, który ucierpiał w wypadku jest nosicielem wirusa HIV. Informacja jest o tyle ważna, że osoby ranne miały obfite skaleczenia ze względu na rozbitą szybę pojazdu.

Oznacza to, że każdy kto miał jakikolwiek nawet najmniejszy kontakt z krwią nosiciela może być zarażony wirusem HIV.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w godzinach porannych na ulicy Mirowskiej w Częstochowie. Wypadek spowodował rowerzysta, który zajechał drogę autobusowi. Kierowca musiał gwałtownie hamować, co spowodowało, że pasażerowie uderzyli w wewnętrzną szybę pojazdu. Ta rozbiła się i spowodowała liczne obrażenia.

źródło: slaska.policja.pl

17 KOMENTARZE

  1. Wniosek ze zdarzenia: nie wpuszczać zahivionych do miejsc publicznych, w szczególności komunikacji. I wprowadzić zakaz hamowania autobusów przed pedalarzami.

    • Ala chłopie nie przeginaj. Pierwszy postulat jest absurdalny, bo równie dobrze kogoś z katarem można nie wpuścić no i jak to sprawdzić. Drugi postulat stosuję bez nakazu, bo przecież zawsze nie zdążę zahamować.

  2. Jak się dowiedziano, że koleś jest zahiviony, miał to wytatuowane na czole? Pochwalił się tym pasażerom?

  3. @Olga: skąd liczba mnoga? Widzę w tekście „rowerzysta” a nie „rowerzyści”…

Comments are closed.