To już codzienność. Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów [VIDEO]

fot. facebook.com/strazgraniczna

Dwudziestu Wietnamczyków, którzy nielegalnie próbowali wjechać do Polski, zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi i Straż Graniczna w Budzisku (Podlaskie). Cudzoziemcy, którzy byli przemycani w ciężarówce, w ramach readmisji zostaną przekazani stronie litewskiej.

Nielegalnych imigrantów przewoził 53-letni bezpaństwowiec na stałe mieszkający w Estonii. Został on zatrzymany pod zarzutem pomocnictwa i organizacji nielegalnego przekroczenia granicy, grozi mu do ośmiu lat więzienia – poinformowała w piątek mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Próbę przemytu ludzi wykryto w czasie kontroli ciężarówki, która miała estońskie tablice rejestracyjne, na drodze prowadzącej od granicy z Litwą. Naczepa miała być pusta, okazało się, że w środku ukrywa się dwadzieścia osób, obywateli Wietnamu. To kobiety i mężczyźni w wieku 14-38 lat.

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w placówce SG w Rutce Tartak, obywatele Wietnamu będą przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji – dodała mjr Zdanowicz.

Poinformowała, że od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali czternaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie 70 osób.

2 KOMENTARZE

    • Bo cenzura to taki chochlik, co nam musi zamykac usta. Mnie to tez czesto spotyka. Jakzesz wstretne i nieuczciwe.

Comments are closed.