Polacy nie chcą 1000+? Najnowszy sondaż

500 plus
500 zł na każde dziecko

Ponad 67 proc. Polaków uważa, że zwiększenie świadczenia 500 plus do 1 tys. zł nie ma sensu, przeciwnego zdania jest 21 proc. ankietowych, a ponad 11 proc. nie ma zdania w tej sprawie – wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Na pytanie, czy zwiększenie świadczenia 500 plus do 1000 złotych ma sens, „tak” odpowiedziało 21,2 proc. ankietowanych; „nie” – 67,2 proc. badanych; a odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć” udzieliło 11,6 proc. – wynika z badania zamieszczonego w niedzielę w serwisie rp.pl.

Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research zwrócił uwagę, że częściej z pomysłem podniesienia świadczenia 500 plus nie zgadzają się mężczyźni (70 proc.), osoby powyżej 50 roku życia (73 proc.) oraz badani o wykształceniu wyższym (69 proc.).

Tego zdania są też częściej ankietowani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (77 proc.) oraz badani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (69 proc.).

Wicepremier Beata Szydło, odnosząc się przed kilkoma dniami do doniesień medialnych dot. prac w resorcie rodziny pracy i polityki społecznej nad zwiększeniem świadczenia wychowawczego z 500 zł do 1000 zł, powiedziała, że program 500 plus będzie kontynuowany w obecnej formule, a zmiany są niepotrzebne.

„Program 500+ to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej. Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. Lepsze jest wrogiem dobrego” – napisała Szydło na Twitterze.

Podobne stanowisko przedstawiła także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

„W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu Rodzina 500+” – podkreśliła w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Rafalska.

Badanie SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadzono w dniach 7-8 sierpnia 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

32 KOMENTARZE

 1. Dla prawiczków ideałem jest XIX wiek gdy 80% Polaków było analfabetami a 50% Polaków nie miało butów.

   • ▌▌Jak widać po raz kolejny — maksimum socjalistycznej myśli polityczno-ekonomicznej to przygłupy, które uważają, że bez pasożytującej na narodzie władzy kasty urzędniczej świat cofnie się w czasie — znów będziemy orać pola koniem, używać lamp naftowych, a ludzi zacznie masowo zabijać ospa…

    Bez pomocy urzędników krowy przestaną dawać mleko, drzewa owocować, lasy rosnąć, a klimat zabije wszystkich!

    .

    ▌▌Po prostu socjalista może być wyłącznie ALBO uczciwy, ALBO inteligentny, ALBO wierzący w swoją ideologię — jeszcze nie było łączącego te cechy.

    • ▌▌„Byli sekretarze KC, członkowie politbiura, ludzie jeszcze niedawno rządzący losami świata […] Powołani na świadków, drobiazgowo i głupio zaprzeczali, niecierpliwili się, wymyślali jak niedoświadczeni złodziejaszkowie, przyłapani na gorącym uczynku. Potężny niegdyś Ligaczow, osłaniając ręką ucho, żeby lepiej słyszeć, przez cały trwający wiele tygodni proces siedział pochylony do przodu, w pozycji bardzo niewygodnej nawet dla kogoś młodszego. Czyżby ten stary grzyb jeszcze czegoś nie wiedział o swojej partii? Były członek politbiura Dzasochow wykręcał się jak dzieciak, nie przyznając się do swego podpisu pod dokumentem. Czy naprawdę nie mógł wymyślić bardziej przekonującej wymówki? Wezwany z Niemiec Falin wił się jak wąż. A były to postacie nie byle jakie, widziałem ich podpisy pod strasznymi dokumentami i decyzjami, które kosztowały życie wielu ludzi. Wyobrażałem ich sobie jako podstępnych, wszechpotężnych złoczyńców, a tymczasem okazali się po prostu głupcami, niedouczonymi jąkałami, którzy potrafili myśleć tylko stereotypami z «Prawdy».
     I na widok tej parady sowieckiej «elity» mimo woli przypomniałem sobie stary kawał jeszcze z lat sześćdziesiątych, o tym, że trzy kategorie biologicznie są nie do pogodzenia w jednym człowieku: rozum, uczciwość i partyjność. Człowiek mógł być albo mądrym draniem, albo debilnym ortodoksem. I tak właśnie rozeszły się ich drogi, kiedy nastąpił kryzys reżimu: podczas gdy mniejszość klinicznych idiotów maszerowała nadal pod czerwonymi sztandarami, cyniczna większość szybciutko przekształciła się w «reformatorów», «demokratów», «nacjonalistów», «zwolenników wolnego rynku».”

     Władimir Bukowski — „Moskiewski proces”

 2. Zawsze byłem zdania, że 500+ powinno być dla ochrzczonych Aryjczyków, dla pozostałych 500-.

   • To nie problem. Problemem są mischlingi, szczególnie polskojęzyczne.

    • ▌▌Socjaliści muszą brać przykład z A. Hitlera — wybitnego działacza socjalistycznego („Wystarczy, by każdy Niemiec wykupił akcję zimową, by już żaden Niemiec nigdy nie był głodny!”):

     — „To Partia decyduje, kto jest żydem, a kto nie!”

 3. lepiej bylo by zamienic 500+ na 10’000+ ale w uldze podatkowej zwanej kwota wolna od podatkow

  ale i tak kasujecie komentarze

 4. 1000 mało, rząd fałszuje kasę w takim tempie, że inflacja w momencie uchwalenia 1000+ będzie wymagała świadczenia 2000+ żeby utrzymać relatywną siłę nabywczą. Zaczyna się hiperinflacja.

 5. Głównym celem PiSokomunistów jest socjalistyczna Wenezuela gdzie wszyscy są milionerami szukającymi żywności na śmietniskach.

   • ▌▌Narzekacie: JEST DOBRZE!

    Pewnie nawet nie wiecie, tymczasem Ministerstwo Infrastruktury już ustanowiło Komitet Sterujący Komponentu Kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego!

    Ministerstwo
    Infrastruktury

    i

    Komitet
    Sterujący
    Komponentu
    Kolejowego
    Centralnego
    Portu
    Komunikacyjnego!

    .

    ● „«Poldrob» województw bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego zatrudnia ok. 200 robotników i 800 osób w administracji. Nic dziwnego, że firma nie może stanąć na nogi i wystąpiła o dotację z budżetu państwa.” — „Solidarność Gdańsk” nr 23/24, 1984.

    .

    ● „Pewien rodzic w liście do I. sekretarza PZPR poskarżył się, że nie może znaleźć bucików dla dziecka. KC natychmiast zleciło jednej z fabryk — wcale nie zajmującej się podobną produkcją — wykonać specjalnie jedną parę.” — „NAI” nr 85, 1986.

    .

    ● „Z powodu hucznie świętowanego 1 Maja zmarnowano w Tolkmicku i Nowej Pasłęce 62 tony śledzi. W krytycznym momencie (zanim jeszcze ryby zaczęły się psuć) firma polonijna posłała po nie samochód. Okazało się jednak, że ma pozwolenie wyłącznie na ryby słodkowodne” — „Solidarność Gdańsk” nr 7, 1985.

 6. Partia Podatki i Socjalizm bardzo utrudnia życie Polakom. Oczywiście jako naród, który przetrwał wojny zabory, najazdy pohańców, schizmatyków, heretyków, komunistów, faszystów etc damy sobie radę i tym razem, pytanie tylko – dlaczego musimy targać pod górę z kulą u nodze i do tego na własne życzenie??? Oczywistym jest , ze na dłuższą metę wygramy wyścig cywilizacyjny i wrócimy do stanu z XVI wieku, ale dlaczego to musi tyle trwać???

 7. Rozdawanie pieniędzy przez rząd to najzwyklejsze złodziejstwo. Rząd niema swoich pieniędzy tylko zarządza naszymi które ma z podatków ( swoją drogą najbardziej złodziejskimi w EU) . Tow. dzierźyński byłby dumny.

 8. To jakaś totalna bujda z tym sondażem , albo został nierzetelnie przeprowadzony , to nagle Ci wszyscy którzy pobieraja na dzieci stwierdzili że nie chcą 1000 bo woleli by 500 swoim dzieciom dać ?

  • ▌▌Michu: „To jakaś totalna bujda z tym sondażem , albo został nierzetelnie przeprowadzony , to nagle Ci wszyscy którzy pobieraja na dzieci stwierdzili że nie chcą 1000”

   Skoro jesteś socjalistą, to już w ogóle nie dziwi mnie fakt, że nie rozumiesz nawet prostego sondażu (socjalizm najskuteczniej przemówił do chłopów z czworaków, którzy wyprowadzili się pracować w miejskich fabrykach).

   Pobierający 500+ kryją się zapewne w owych 21,2%, które głosowały za tym, by Polacy zaciągnęli jeszcze więcej kredytu i oddali im — na przep…

   .

   ▌▌BTW: Czy jesteś uczciwym socjalistą i zadeklarujesz oddanie swojego majątku na nasze dzieci?

 9. I dzieci się nie czepiać , trzeba być kawałem… już lepiej nie dokończę… żeby żałować dzieciom a większość z was to by małemu dziecku zabrała z pazerności

  • ▌▌„Więcej socjalizmu! Państwo powinno zajmować się każdą sferą życia! Zabierzcie mi moje pieniądze zanim sam je wydam!”

   .

   Tadeusz Cymański: Jarosław Kaczyński jest dyktatorem. Przeżywam rozkosz, socjalistyczną ekstazę. Moim mein kampf jest…

   http:\\nczas.com\2018\04\16\cymanski-jaroslaw-kaczynski-jest-dyktatorem-przezywam-rozkosz-socjalistyczna-ekstaze-moim-mein-kampf-jest\

   • ▌▌Nie jesteśmy (na szczęście) w Strefie Euro, więc nie będziemy mieć „drugiej Grecji”, jednak jeśli nie zejdziemy z drogi socjalizmu, to stoczymy się najpierw jak Turcja, potem jeszcze gorzej. „Pińcetplusy” uciekną za granicę, a Polacy zostaną z górą niespłacalnych długów, więc będą zmuszeni tanio wyprzedać majątek narodowy (w sam raz na Polin, w sam raz za właśnie teraz udzielane kredyty — właśnie dlatego PiS musiał publicznie zrobić Żydom „łaskę”).

    Jeszcze kilka takich „sukcesów” i z Polaków nie zostanie nawet mokra plama…

    Tak więc sprawy pójdą daleko gorzej i daleko szybciej, ale przy ocenie programów poszczególnych partii warto mieć na uwadze nawet zazwyczaj odległe ich skutki — przypomnę niedawną obserwację z Polski — efekt uboczny 5OO+:

    ● W efekcie zalania rynku pustym pieniądzem na kredyt w radykalnie przyspieszonym tempie połowa matek zamieniła nam się we fryzjerki (wszystko na ostrej chemii): gruba tapeta na twarzy, liczne fryzury, zmiany kolorów, przedłużane włosy, tipsy, brokaty, sztuczne rzęsy, manikiry, piercingi, tatuaże, botoksy, operacje plastyczne, etc.…

    ● Matki już się „zrobiły”, a pusta kasa odebrana Polakom leci dalej — a więc teraz zabrały się za swoje dzieci — połowa synów „fryzjerek” już wygląda jak stażyści u gejowskiego fryzjera: farbowane włosy, żele, tapiry, cieniowania, kolczyki, malowane paznokcie — wraz z matkami stali bywalcy salonów kosmetycznych…

    .

    ▌▌No i warto pamiętać, że takie też bywają skutki uboczne socjalizmu — na Zachodzie tym właśnie sposobem wyrósł masowy elektorat WillkommenKultur dla wszelkiego lewactwa — za pieniądze siłą odebrane podatnikom. Szybko WillkommenKultur dla lewactwa wyrośnie i u nas — a Polacy zapłacą za to podwójnie: dziś, ale także w przyszłości — robiąc na długi dla Żyda.

    Ale co to dla Partii? Grunt to kupić głupi elektorat na najbliższe wybory — choćby za jego własne pieniądze, a po nas choćby potop!

Comments are closed.