Sensacyjne odkrycie we „wrotach do piekła”. Na Syberii badacze wykopali dobrze zachowane zwierzę sprzed 40 000 lat!

Jak podaje „The Sun” na naszych oczach doszło do sensacyjnego odkrycia na Syberii. Naukowcy z Federalnego Uniwersytetu w Jakucku przekonują, że na terenie Batagaju wykopali szczątki trzymiesięcznego źrebięcia, którego wiek szacują na 40 tys. lat!

Miejsce w Jakucji,gdzie znaleziono źrebaka potocznie nazywane jest „wrotami do piekła”. W ten sposób miejscowi nazywają kratery termokrasowe, które powstają w ziemi na skutek topienia wiecznej zmarzliny.

Jak podają lokalne media Rosjanie przy wykopaliskach na Syberii współpracowali z Japończykami z Kindai University w Higashiōsace. Badacze dzieli się szczegółami swojego znaleziska w mediach społecznościowych.

Jak podaje „The Sun” badacze poinformowali, że na szczątki natrafili w wiecznej zmarzlinie w słynnym kraterze 0w Batagaj. Znajdowały się one na głębokości około 30 metrów.

–”Sądząc po tym, wnioskujemy, że źrebię mogło żyć 30-40 tys. lat temu.”

-„Dokładniej będziemy mogli to określić po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Źrebak ma całkowicie zachowaną sierść w kolorze ciemnobrązowym, grzywę, ogon i narządy wewnętrzne. Nie widać obrażeń zewnętrznych.”

-„To pierwsze na świecie znalezisko tak dobrze zachowanych szczątków konia w takim wieku” – relacjonował przedstawiciel zespołu badawczego Semen Grigoriew.

Nczas.com/ The Sun/ wprost.pl

21 KOMENTARZE

 1. A prawiczki przecież twierdzą że ewolucji nie ma i świat powstał 5000 lat temu.

  • Tak twierdzą KREACJONIŚCI. A Ty wierzysz w te bajki, że wskutek iluśtam deformacji DNA powstało oko?

   • A nie? Przecież człowiek ogólnie powstał w wyniku deformacji DNA. DNA ciągle się zmienia pod wpływem różnych czynników.

    • Oko! Głupie małe oko. Pantofelek taki był ciekaw świata, że w końcu się zmutował w pantofelka z oczami.

    • Wszystkie formy zycia sa wynikiem procesu mutacji biogenetycznej. Odwazniejsi naukowcy twierdza, ze wszystko zaczelo sie od bakterii powstalej w wulkanicznych kominach hydrotermalnych i ten proces trwa juz ponad 4 milliardy lat.

     • Ci odważniejsi naukowcy nie odpowiadają na pytanie, jak mogło się „wymutować” oko.
      Nie są więcej warci od „odważnych” mieszających jad żmii z krwią nietoperza w cieniu wisielca.

    • Ala wilk – A skąd ty to wiesz jak powstał człowiek. Byłaś tam, widziałaś, czy wiedzę czerpiesz z plejady.pl?

  • Około 5000 lat temu na Ziemi pojawili się pierwsi ludzie – zesłani tu za karę z Raju za złodziejski jabłkowy biznes. Jabłkowy, stąd pierwsze ludzkie nazwisko: Appelbaum – Adam i Ewa Appelbaum. Krzyżowali się początkowo w ściśle ludzkim gronie ale to zdegenerowało do cna to zacne towarzystwo wiec z konieczności zaczęli sie kimiciać z małpami których wtedy na Ziemi było już w bród – już same z siebie ewoluowały w kierunku człekokształtnym aż tu dostały iście ludzkiego pejsatego kopa i ewolucja małpoludów ruszyła z kopyta. Dziś mamy tego efekty w postaci cudownej „ludzkiej” cywilizacji której symbolem jest elektryczny czajnik i smartfon z blututem.

   • Czyli najpierw w trakcie kopulacji tworzyli ludzi, a z małpami to powstawały goje?
    Nie byłobySmartfonów i innych wynalazków gdyby nie Jan Czochralski.
    I wcale nie zmienił nazwiska na Czochralbaum, ani nie chciał zmienić nazwiska na Czochenberg, ba nawet posiadając dwa obywatelstw, chciał zrzec się niemieckiego .
    Jeszcze śmieszniejsze jest to, że Niemcy nie chcieli przyjąć zrzeczenia się przez niego obywatelstwa.
    Szach mat prożydowska kłamczucho. :-)

  • Ala . Nie twierdzą. Tak twierdza ewangelikanie i im podobni protestanci. Ale wyobraź sobie , że Bóg sobie tak stworzył świat aby były na nim artefakty starsze od świata. Co nie mógł. Albo inaczej szatan mógł rozmieszczać rożne rzeczy w czasie aby wprowadzić w błąd nam współczesnym.

  • W wierze nie ma miejsca na naukowe dowody.Nie ma też pola do dyskusji.
   Zawsze się znajdzie argument z dupy,z którym dyskutować nie ma po co bo kreacjonizm to światopogląd,a w kwestiach światopoglądowych nie ma miejsca na kompromisy.
   Wierzący powie,że przecież skoro Bóg jest wszechmocny to mógł świat stworzyć taki jakim jest,czyli nie zupełnie nowym (nowy był tylko z wierzchu),a starym z tymi wszystkimi skamielinami z płynnymi dinozaurami (ropą) ze skamieniałymi roślinami (węglem) itp. itd.

 2. o co tyle krzyku, przecież widać, że to mała krowa, pewnie zdechła i rolnik zakopał, aby nie płacić za utylizację

 3. Z tym – ” Okolo 5000 lat temu …….. to sie komus epoki albo planety popierdolily.

 4. Polecam sięgnięcie do tekstów Sumeryjskich, a jeśli starczy czasu, to i do Ksiąg Wedyjskich.
  Zadajcie sobie trochę trudu i poszukajcie, znajdźcie jakąś książkę, która was naprowadzi na… sami się przekonacie. Wypuśćcie przyrośnięte do rąk smartfony. Chcecie żyć świadomiej, czytajcie książki.

Comments are closed.