UE szaleje! Właśnie usunęła popularne zapałki w Wielkiej Brytanii, jesienią zabiorą się za żarówki. Oczywiście wszystko dla naszego dobra

Urzędnicy Unii Europejskiej wprowadzają nowe przepisy, które skutkują zniknięciem popularnych zapałek w Wielkiej Brytanii. Oczywiście według UE chodzi o nasze bezpieczeństwo…

Kontrowersyjny unijny dyktat wszedł w życie pod koniec maja. Zakazuje on sprzedaży chemikaliów używanych do produkcji popularnych na Wyspach zapałek, które można zapalić pocierając je o cokolwiek.

Swan Vestas, najbardziej znana marka produkująca te zapałki w Wielkiej Brytanii potwierdziła, że ​​ich standardowe produkty są zastępowane zapałkami w opakowaniach ze specjalną draską.

Kolejny producent Seth Davidson z Pimlico opisał tą dyrektywę jako „szaloną”.

„Wydaje się dziwne, że nadal przyjmujemy przepisy unijne, a przypominam, że opuszczamy unię za mniej niż rok”.

Rzecznik firmy Swan Vestas powiedział: „Republic Technologies, do której należy Swan Vestas, usuwa produkcję wszystkich zapałek ze względu na zmiany w przepisach UE.”

„Podjęliśmy tą decyzję analizując szereg czynników, w tym wpływ na środowisko, opinie klientów, bezpieczeństwo i bieżące koszty produkcji podczas podejmowania tej decyzji.”

UE idzie za ciosem i przygotowuje się do wprowadzenia zakazu sprzedaży żarówek halogenowych pod koniec miesiąca.

Dyrektywa, której celem jest ograniczenie zużycia energii, oznacza, że ​​od września gospodarstwa domowe będą zmuszone kupować droższe lampy LED.

Halogeny sprzedawane są w supermarketach za około 2 funty za żarówkę, a ceny za ich odpowiedniki LED zaczynają się od około 4 funtów.

Komisja Europejska twierdzi, że żarówki LED mają lepszy stosunek wartości do ceny, jak twierdzą, konsumenci, zyskują więcej, ze względu na ich długą żywotność i wydajność.

Po krzywiźnie banana, ślimakach jako rybach, UE znów dla dobra nas wszystkich ingeruje w nasze życie, teraz zakazują zapałek i żarówek halogenowych. Co będzie następne?

Nczas.com/ express.co.uk

14 KOMENTARZE

 1. Tym komuchom od lewusi dziwnym trafem nie przeszkadza dodawanie chemikaliów uszkadzajacych płodność i pamięć krutkotrwala

 2. Halogeny i tradycyjne żarówki mają pełne widmo światła ,źródła światła z LED wąski wycinek widma.Dla naszych oczu te pierwsze na pewno są zdrowsze.

 3. Ktoś was prawiczki trzyma na siłę w lewackiej UE? Emigrujcie na Węgry do Orbana tam wasz raj i benzyna po 6 zł za litr.

  • Przecież to ty pedale jesteś za zworzeniem wszelkiej masci obcokrajowców, taniej bedzie wywieźć was, będę pierwyszym który powsadza was w wagony bydlece z napisem enterprais i wyśle do afryki

   • Przecież to wy twierdzicie że w Afryce jest normalność bo tam zabijają gejów

 4. Patologiczna głupota Eurolewactwa jest dobrze znana psychiatrom w zakładach dla obłąkanych.

  • UE rozwija się w tempie 2% rocznie a ukochana przez prawiczków Rosja Putina ma 3% ale na minusie

  • Lewacka UE produkuje najlepsze samochody i samoloty na świecie a ukochani przez prawiczków chińscy komuniści są mistrzami w produkcji stringów i biustonoszy.

 5. Jak wam polaczki nie pasuje to wyjdzcie z UE i powodzenia. Putin was chetnie wezmie pod swoje skrzydła. Bedziecie miec żarówki i zapałki.

 6. „Co będzie następne?” – tego nie wiemy, ale wiemy, że nadal będzie trwało pokojowe, chrześcijańskie, humanitarne i postępowe milczenie owiec. Prowadzonych na rzeź.

 7. Lewackim dewiantom przypominam, że zgodnie z dyrektywą UE chodzenie boso po ulicy jest nielegalne i można dostać mandat :D

Comments are closed.