W Niemczech trochę mniej ataków na imigrantów. O sprawcach cisza

imigranci Niemcy przestępstwa
fot. PAP: ERIC TRAVERS/PASCAL LE FLOCH/ Twitter

Liczba brutalnych ataków na uchodźców i ich ośrodki w Niemczech znacznie zmalała w pierwszej połowie tego roku – wynika z danych niemieckiego resortu spraw wewnętrznych. Policja zarejestrowała 704 takie przypadki od stycznia do czerwca. Oczywiście niemieckie MSW nie podaje informacji o sprawcach ataków.

Oznacza to spadek o ponad jedną trzecią w porównaniu z takim samym okresem w 2017 roku; wówczas odnotowano 1 127 incydenty.

W pierwszej połowie 2018 r. dokonano 77 ataków na ośrodki dla uchodźców i 627 napaści na samych uchodźców; 120 osób zostało rannych – wynika z danych MSW. Popełnione przestępstwa to ciężkie uszkodzenie ciała, podpalenia, uszkodzenie mienia, podburzanie tłumu.

Agencja Reutera pisze, że napływ do Niemiec w latach 2015 i 2016 ponad miliona uchodźców, głównie uciekających z rejonów objętych wojną na Bliskim Wschodzie, wywołał wzrost liczby ataków na obozy uchodźców. Jednak liczba nowych przybyszów od ubiegłego roku spada.

Oficjalnie niemieckie władze nie podają informacji, kto jest sprawcą ataków. Z doniesień medialnych można wnioskować, że sprawcami są w większości sami imigranci. Przybysze biją się między sobą, przenosząc konflikty ze swoich rodzimych krajów do Niemiec.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Integracja Niemcow w Niemczech przebiega gladko i w dosc szybkim tepie.Glukwunshe sauerkrauts.

  2. Prawiczki nie rozumieją że niemieccy neonaziści nienawidzą Polaków tak samo jak muzułumanów.

Comments are closed.