Polski biegacz ostro po Mistrzostwach Europy w Berlinie. „Robią się mistrzostwa Afryki. Przyjeżdżają po paszporty i medale”

Szost lekka atletyka Mistrzostwa Europy Berlin
Henryk Szost. / fot. Wikipedia

Polski biegacz, uczestnik Mistrzostw Europy w Berlinie, Henryk Szost w ostrych słowach skomentował obecną sytuację w lekkiej atletyce. Jego zdaniem w konkurencjach biegowych z Mistrzostw Europy robią się Mistrzostwa Afryki.

Henryk Szost to polski biegacz długodystansowy. W tym roku bez większych sukcesów ukończył maraton podczas Mistrzostw Europy w Berlinie, gdzie Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Po zawodach Szost w ostrych słowach skomentował decyzję IAAF. Związek lekkoatletyczny ma za łatwo pozwalać na starty zawodników spoza Europy.

Z mistrzostw Europy robią się mistrzostwa Afryki. Kenijczycy przyjeżdżają po paszporty i po medale – skomentował Polski zawodnik.

Dzisiaj walczyłem do samego końca, dało się biec z pierwszą grupą, a na 25 kilometrze słońce dało się we znaki i nogi zrobiły się ciężkie. Zwolniłem, bo wiedziałem, że walczę drużynowo i nie mogę zejść z trasy. Dwa razy już dałem d**y – mówił po zakończonych zawodach Szost.

To wina IAAF że pozwala na to, aby Kenijczycy przyjeżdżali po paszporty i zdobywali medale na Mistrzostwach Europy. No ale jest jak jest, mogę tylko pogratulować zwycięzcom i cieszyć się z tego, że mimo tej wysokiej temperatury udało mi się dobiec – dodawał.

Bieg maratoński wygrał jednak biały zawodnik z Europy, urodzony w Belgii i startujący w barwach tego kraju – Koen Naert. Drugi był Tadesse Abraham, urodzony w Erytrei, biega w barwach Szwajcarii. Trzecie miejsce zajął reprezentujący Włochy Rachik Yassine, który urodził się w Maroko.

22 KOMENTARZE

 1. A co dopiero my mamy powiedziec , tu w Nadrenii..?!!
  Tego chujstwa tu tyle ze srac sie chce.

 2. Popatrzcie na sztafety Francja, GB, Holandia, Szwajcaria, Izrael, Belgia, Niemcy. Ale skoro Izrael i Turcja to Europa? Dla kasy i sławy wszystko.

 3. Turcja ma jakąś część po europejskiej stronie, więc tylko Izrael dziwnie się w niej mieści. Niemniej, występy zawodników izraelskich w krajach sąsiednich mogłyby nie spotkać z właściwym zrozumieniem lokalsów.

 4. Takie uwagi to miałoby sens gdyby padły z ust zwyciezcow. Złotych, srebrnych medalistow.
  Pan „z ogona” zostanie nieuchronnie odsadzony od czci i wiary za taka „szczerość”.

  • Nie padną bo dostaliby wiczy bilet w IAAF i mediach. Byliby skazani na społeczny ostracyzm i pewnie musieliby przepraszać. Taka prawda jak w życiu: inni doceniają twoją szczerość dopuki nie jesteś szczery wobec nich.

  • @olividate Co ty sobie myślisz, że wyrażać swoje zdanie mogą tylko wybrani ? W takim razie ty powinieneś milczeć tym bardziej. On przynajmniej tam był i wystartował a ty pierdzisz w stołek…Więc milcz i się nie odzywaj

   • NA tym forum powinno sie przeprowadzac weryfikacje wieku, bo wiekszosc malolatow nie jarzy co sie do nich mowi. Ty jestes jednym z przykladow.

 5. Proponuje ogladnac migawki filmowe z podobnych EUROPEJSKICH sportowych imprez, ktore sie odbyly w latach 50tych-do 80tych XX wieku i potem napisac komentarz.Soje twardo za Panem Henrykiem Szostem, zyczac wszelkich sukcesow.

 6. Dużo łatwiej i taniej jest naturalizować małpę jak wyszkolić dobrego sportowca od dziecka .

 7. Mistrzostwa Europy TYLKO DLA PRAWDZIWYCH EUROPEJCZYKÓW A NIE DLA AFRYKANÓW!

Comments are closed.