W odmętach lewackiego postępu. Wielka Brytania wprowadza rasowych politruków dla białych profesorów

REKLAMA

Wielka Brytania wprowadza specjalny program dla białych profesorów. Zostaną im przydzielone instruktorki pochodzące z mniejszości etnicznych, które mają im uświadamiać ich uprzedzenia rasowe.

Rasową i nowoczesną wersję oficera politycznego wprowadza Wielka Brytania. Zadaniem tej formacji będzie pilnowanie białych mężczyźni z tytułami profesorskimi, lub zajmujących wysokie pozycje akademickie. Każdy profesor będzie miał swego rasowego politruka.

REKLAMA

Będzie nim tzw „asystentka” pochodząca z mniejszości etnicznej. Jej zadaniem ma być uświadamianie naukowcom i nauczycielom akademickim ich uprzedzeń rasowych.

Jak tłumaczy nadzorujący program na Uniwersytecie Birmingham John Rowe, który sam jest profesorem, jego koledzy będą mieli szansę skonfrontować się ze swymi uprzedzeniami, „co może okazać się dla nich nieprzyjemne”.

Co zrozumiałe wszyscy mamy nieuświadomione uprzedzenia. Ale im bardziej je sobie uświadamiamy, tym więcej możemy zdziałać – tłumaczy szef politruków w rozmowie z dziennikiem „The Daily Telegraph”.

Wszyscy wiemy, że kobiety i mniejszości napotykają na przeszkody w swych karierach. Nikt jednak tak naprawdę nie rozumie dlaczego. Nie chodzi o jakieś wyraźne przesądy. To ma coś wspólnego z tym jaki jest system i jak wyewoluował. A my musimy dowiedzieć się dlaczego taki jest.

Rowe, który jest szefem Wydziału Inżynierii i Fizyki chce w ten sposób znaleźć przyczyny jakie leżą u podstaw tego, że kobiety i mniejszości są słabo reprezentowane na czołowych stanowiskach naukowych i akademickich.

Zdajemy sobie sprawę, że poprzednie próby rozwiązania tego problemu nie zakończyły się sukcesem. Szukamy więc innych sposobów, by wesprzeć nasze koleżanki i kolegów z mniejszości etnicznych.

Rządowa agencja EPSRC zajmująca się finansowaniem studiów i badań w inżynierii i naukach ścisłych ufunduje 11 takich programów ” Równość, Różnorodność, Przyłączanie” (Equality, Diversity and Inclusion”) za jedyne 5,5 miliona funtów, czyli ok 26 milionów złotych.

Podobny program ma objąć pracowników administracyjnych Uniwersytetu Oxford a zwłaszcza porządkowych, stróży, sprzątaczy etc, którzy mają mają kierować się uprzedzeniami wobec studentów murzynów.

REKLAMA