Żydzi chcą dyktować państwom Unii, kiedy mogą się spotykać, żeby ich nie urazić. Typowe terroryzowanie pałką antysemityzmu

Artykuł w Politico.
Artykuł w Politico.

Wyznaczenie szczytu UE na dzień Jom Kipur – żydowski Dzień Pojednania – stawia pod znakiem zapytania wrażliwość kulturową europejskich polityków w okresie, w którym widać oznaki odradzania się antysemityzmu – pisze w poniedziałek portal Politico. Artykuł ma oczywisty i jedyny cel – postraszenie takich państw jak Austria pałką antysemityzmu.

Jak twierdzi autor artykułu David M. Herszenhorn sytuacja jest szczególnie niezręczna dla Austrii (szczyt odbędzie się w Salzburgu), która sprawuje rotacyjne przewodnictwo w Radzie UE i „od dawna zmaga się z zarzutami o finansowaną przez państwo nietolerancję” – pisze Politico.

Żydzi w Austrii – jak pisze Herszenhorn – wskazują na antysemicki wydźwięk ideologii FPOe, partii, która wchodzi w skład rządzącej koalicji.

Szczyt przywódców UE w Salzburgu, który będzie koncentrował się na migracji i ma być również miejscem dyskusji na temat Brexitu, rozpocznie się kolacją zaplanowaną na 19 września. Jom Kipur, kiedy Żydzi poszczą i modlą się, aby pokutować za grzechy, zaczyna się wieczorem 18 września, a kończy o zachodzie słońca następnego dnia, kiedy rodziny spotykają się ze sobą.

Politico wskazuje, że żaden z 28 przywódców UE nie jest Żydem, a w oświadczeniu austriacka prezydencja podkreśla, że właściwą część szczytu zaplanowano na 20 września, dzień po dniu świątecznym. Prezydencja podkreśliła też, że bardzo trudno jest porozumieć się co do daty, która będzie odpowiednia dla 28 państw członkowskich.

Część przywódców środowisk żydowskich, jak informuje portal, odmówiła komentarza, inni zapewnili, że wyznaczenie terminu szczytu wcale ich nie niepokoi, zwłaszcza że na wyższych stanowiskach w UE czy w rządach europejskich jest niewielu praktykujących żydów.

Alex Benjamin, dyrektor Europejskiego Stowarzyszenia Żydów powiedział jednak, że decyzję o dacie organizacji szczytu można postrzegać jako „brak wrażliwości”. William Echikson, dyrektor unijnego biura Unii Europejskiej Postępowego Judaizmu stwierdził, że harmonogram szczytu to niedopatrzenie austriackiego rządu.

„Nie mam wątpliwości, że takie spotkanie nie zostałoby zaplanowane na wieczór 24 grudnia – powiedział Echikson. – Chodzi nie tyle o to, czy zostali tym dotknięci żydzi czy muzułmanie, ale o to, czy instytucje lub rządy są otwarte na tyle, by założyć, że może lepiej nie planować ważnych wydarzeń w takich terminach”.

W tym całym głupim gadaniu chodzi oczywiście o strofowanie i ustawianie sobie innych państw, w tym przypadku szczególnie Austrii. „Uważajcie! Jak nie będziecie się słuchać, to dowalimy wam pałką antysemityzmu!” – taki przekaz płynie z artykułu pana Herszenhorna.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

 1. Mnie obraża, nazywanie święta Jom Kipur świętem pojedniania przez ludzi kompletnie nie rozumiejących znaczenia tego pięknego słowa. Zydzi nie przejmują się świetami narodowymi ani religijnymi mieszkańców Mongolii czy Nowej Gwinei, więc o co chodzi? Na świecie jest stokilkadziesiąt krajów. Każdy z nich ma swoje świeta narodowe. Czy żyd przejmuje się ich wrażliwością? Pytanie jest raczej retoryczne, a słowa które cisną się na usta nie nadają sie do druku nawet na tym forum.

  • I jeszcze jedno. Austria nie zmaga się z zadnymi zarzutami. To terrorystyczne organizacje zydowskie zmagają się z problemem fabrykowania coraz to nowych BEZPODSTAWNYCH oskarżeń o antysemityzm – cel dowolny ale najlepiej, żeby miał kasę.

   • Jak milo jest czytac takie opinie. To prawda – im glownie chodzi o szmal, wyduszany kazdymi sposobami, a lament nad wlasnym, niby to „cierpietniczym” losem ma byc tego najlepszym narzedziem.

  • Żydzi przejmują się narodowymi świętami innych nacji, jeżeli tylko da się na nich zarobić.

 2. killuminati.pl/tajemnicza-smierc-bylej-zony-barona-rothschilda-12-lipca-2018-video

 3. Jak Jom Kipur nie pasuje to może w święto Purim, na pamiątkę tego jak to Esterka zneutralizowała dupom pierwszego biblijnego antysemitnika Hamana

 4. żydzi ciągle o swoich cierpieniach, tymczasem prowadzenie państwa wogóle im nie wychodzi vide ostatnia masakra protestujących na granicach…

  • wyobrazcie sobie że Węgry zabijają na swojej granicy kilka tysięcy imigrantów, a izrael nawet żadnych sankcji za to nie dostał.

 5. Żydzi, lesbijki, pedały, prawa człowieka, demokracja, konstytutka … i tak w koło panie Macieju aż się we łbie kręci n na żyganie zbiera..

 6. „Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych.
  Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.”
  /-/Antoni Słonimski, poeta żydowski

 7. Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Geje zabili 0 Polaków.
  Naziści zabili 3 mln Polaków.
  Komuniści zabili 1 mln Polaków.
  Polskie prawiczki nienawidzą Żydów i gejów a uwielbiają austriackich neonazistów z FPO i KGBowca Putina.

  • Pochylmy glowe nad smiercia 6 milionow Homoseksualistow zamordowanych przez nazistow w czasie II wojny! Czesc ich pamieci!!

  • czyżby? rozumu życzę intelektualny i moralny przygłupie! a komuniści to kto to taki, nieuku!?

Comments are closed.