Cóż za tragedia. Nie żyje znany żużlowiec, mistrz Polski – Tomasz Jędrzejak. Miał 39 lat

Tomasz Jędrzejczak/ Twitter
Tomasz Jędrzejczak/ Twitter

W wieku 39 lat zmarł znany żużlowiec Tomasz Jędrzejak, indywidualny mistrz Polski z 2012 roku, jeżdżący ostatnio w Stali Rzeszów – poinformował klub zawodnika. Z nieoficjalnych informacji wynika, że popełnił samobójstwo. 

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że tej nocy odszedł od nas Tomasz Jędrzejak – nasz drogi kolega, rzetelny współpracownik, wspaniały i niezwykle utalentowany zawodnik.”

„Śmierć naszego kolegi jest dla nas ogromnym ciosem, nie ma słów, jakimi możemy wyrazić nasz żal i smutek. Jest to tragiczna chwila zarówno dla całej drużyny, pracowników Klubu, jak i kibiców” – napisano na stronie internetowej Speedway Stali Rzeszów.

Tą tragiczną wiadomość w rozmowie z dziennikarzami potwierdził Ireneusz Nawrocki, właściciel i prezes żużlowego klubu Stal Rzeszów.

–”Zadzwonił do mnie Rafał Haj i mówi: Papa, nie uwierzysz, co się stało. Tomek Jędrzejak popełnił samobójstwo” – relacjonował Nawrocki.

Ponad tydzień temu Jędrzejak startował w indywidualnych mistrzostwach Polski w Lesznie (w jednym biegu), a w niedzielnym meczu 2. ligi z Ivestonem PSŻ Poznań (59:31) zdobył 11 punktów.

Żużlową karierę rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim w miejscowej Iskrze. Wiele sezonów spędził w Betardzie Sparcie Wrocław (wcześniej pod nazwą Atlas) – jeździł w barwach tego zespołu w latach 2002-03, 2007-09 i 2011-17. Od tego sezonu występował w Stali Rzeszów.

Oprócz złotego medalu indywidualnych mistrzostw Polski (2012) miał także w kolekcji m.in. brązowy krążek IMP z 2003 roku.

Nczas.com/ PAP/ sportowefakty.pl

2 KOMENTARZE

Comments are closed.