Lewacy i Demokraci oskarżają go o rasizm, a Trump bije rekordy popularności wśród czarnoskórych Amerykanów i odzyskuje ich głosy dla Republikanów

Trump_murzyni
Źródło: jtf.org

Firma badawcza Rasmussen podała, iż notowania popularności Trumpa wśród amerykańskich murzynów sięgają 36%. W ciągu roku wzrosły niemal dwukrotnie.

Rok temu o tej samej porze prezydent Stanów Zjednoczonych miał 19% poparcia wśród czarnoskórych Amerykanów. W ciągu 12 miesięcy ono się niemal podwoiło.

Donald Trump zawdzięcza to w dużej mierze znakomitym wynikom gospodarczym i rekordowo niskiemu bezrobociu. Jego administracja pobiła rekord jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy wśród Murzynów, Latynosów i Azjatów. Poziom bezrobocia dla tych grup etnicznych jest najniższy w historii.

49% ogółu ankietowanych jest zadowolonych ze sposobu w jaki rządzi. Dokładnie tyle samo nie aprobuje jego działań Trumpa jako prezydenta

Donald Trump pozyskuje głosy czarnoskórych w imponującym tempie. W listopadzie 2016 uzyskał on 8% głosów od ludności murzyńskiej, teraz poparcie sięga 36%. Zdobywa je mimo ciągłych powtarzanych przez Demokratów i media oskarżeń o rasizm.

Ten wynik to dla Republikanów bardzo dobry prognostyk przed listopadowymi wyborami do Kongresu i na stanowiska gubernatorów stanów. Do tej pory, od połowy lat 60-ych czarnoskórzy w przytłaczającej większości głosowali na Demokratów. Wśród białej ludności praktycznie zawsze wygrywają Republikanie. Demokraci zaś wśród Murzynów, Latynosów, Azjatów i innych mniejszości etnicznych.

Odebranie Demokratom czarnoskórych wyborców może całkowicie odmienić polityczną mapę Stanów Zjednoczonych. Demokraci za wszelką cenę forsują masowe przyjmowanie imigrantów, bo to oznacza dodatkowe głosy na nich. Po naturalizacji przybysze w w zdecydowanej większości oddają głosy na partię Obamy i Clintonów.

Comments are closed.