Pediatra przemawiał na wiecu antyszczepionkowców. Za poglądy wyleciał z państwowej przychodni. Dyrekcja zaprzecza

Szczepienie dziecka/fot. ilustracyjne. / fot. Facebook
Szczepienie dziecka/fot. ilustracyjne. / fot. Facebook

Dr Andrzej Majkowski zrezygnował z pracy w państwowej przychodni, gdyż nie chciał dalej szczepić dzieci. Jest zdania, że szczepionki wywołują autyzm. |Mam takie dzieci na sumieniu|- mówił podczas manifestacji antyszczepionkowców.

Jak czytamy na portalach antyszcepionkowców Dr Andrzej Majkowski jako pediatra pracuje już 32 lata. Jest ojcem 11 dzieci. Z końcem sierpnia zrezygnował z pracy w państwowej przychodni w Zielonce pod Warszawą.

Ruch antyszczepionkowy przekonuje, że lekarz stracił pracę, bo nie zgadzał się na obowiązkowe szczepienia. Dyrektor przychodni, w której pracuje pediatra, kategorycznie zaprzecza, że zwolnienie miało coś wspólnego ze zwolnieniem go z pracy.

„Sam złożył wypowiedzenie. Tłumaczył, że z powodów ekonomicznych, że za mało zarabia”– powiedziała portalowi Wirtualna Polska Krystyna Rusiniak, dyrektor placówki.

Za słowa na demonstracji antyszczepionkowców Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” Dr Andrzeja Majkowski prokuratura wszczęła śledztwo.

„Jestem lekarzem, który musi wykonywać szczepienia ochronne. Też mam na swoim sumieniu dzieci, które zostały dziećmi autystycznymi i ja wiem, że po szczepieniach, a nie dlatego, że były chore” – mówił wówczas.

„Mamy naciski ze wszystkich stron. Jeżeli lekarze nie będą wykonywać tego obowiązku mogą zostać pozbawieni pracy, ponieważ NFZ, Ministerstwo Zdrowia, Sanepid i dyrektor ośrodka, w którym pracuję mówią mi, że mam szczepić. Błagam wszystkich swoich kolegów pediatrów, żeby zechcieli szanować wolę rodziców” – dodawał.

21 sierpnia będzie musiał wytłumaczyć się ze swoich poglądów Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. „Wszczęliśmy postępowanie w tej sprawie, ponieważ szczepienia są w Polsce obowiązkowe” – mówi portalowi wp.pl dr Ewelina Bobek-Pstrucha z izby lekarskiej.

Pediatra jest polecany przez rodziców na forach antyszczepionkowych. Rodzice przyznają, że wypisuje odroczenia obowiązkowych szczepień. Środowisko osób sprzeciwiających się szczepieniu dzieci stworzyło już petycję, w której apelują o przywrócenie lekarza do pracy w państwowej przychodni.

„Powodem rozwiązania umowy z doktorem Majkowskim jest między innymi jego wystąpienie na czerwcowej manifestacji STOP NOP i zmiany narzucone przez Ministerstwo Zdrowia dotyczące tworzenia przez sanepid imiennych list lekarzy, którzy mają pod opieką rodziny odmawiające wykonywania szczepień” –  petycję podpisało już ponad dwa tysiące czterysta osób.

Źródło: Facebook/WP

12 KOMENTARZE

 1. ▌▌„Bez pracy pozostaje skazana w procesie Radia «S» Irena Rasińska — wyrzucono ją z pracy w aptece z uzasadnieniem, że mieszka zbyt daleko i dojeżdżając «przeciąża środki komunikacji»”. — „Tygodnik Mazowsze” nr 68, 1983.

 2. Genialne zdjęcie. Podpis pod nim powinien być taki: ” antychryst-reptilianin strzykawką wysysa z dziecka duszę i komórki macierzyste, które trzymająca je matka sprzedała za paczkę fajek „

 3. Mógłby jeszcze zrezygnować z mycia rąk, wiadomo że przez rozszerzone podczas mycia pory skóry przenikają różne miazmaty i wyziewy.

 4. Te kur€y od szczepień mówią że w szczepionkach nie ma rtęci i metali ciężkich, satanistyczny fałsz tych zydow i komunistow polega na tym że zwiekszyli dopuszczalne normy. Tych szmaciarzy i ich rodziny trzeba zlikwidować, tak jak ONI to robią

 5. Coraz wyraźniej widać że nasilenie szczepionkowego terroru wobec Polaków a zwlaszcza Polskich Niemowlakow i Dzieci to nie przypadek lecz planowe ludobójstwo.Dziwi więc czemu żadna z „antysystemowych” partii a zwlaszcza Stronnictwo narodowe nie ma jasnego programu by tą agresje na Polską Populacje zatrzymać?!Sam i wielu znajomych tylko za to by na nich głosowało.

  • …no dokładnie, do tego jeszcze że po smierci zydzi i komuchy nie sprzedadzą twoich organow (takie sobie prawo uchwalili). Oraz prawo do prywatności dla ciebie i rodziny, (bo kur€y z pISIS uchwalili sobie prawo do pernamentnej inwigilacji w tym podsluch na wszystkich tel.). Gdyby prawica miała to w programie to by zmiotla te kur€y

 6. Ciekawe dlaczego szanowna redakcja używa określenia „antyszczepionkowcy” i to kilka razy.
  Pani Socha wielokrotnie tłumaczyła, że chodzi o DOBROWOLNOŚĆ szczepień. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

 7. Ozjasz twierdzi ze co nie zabije to wzmocni. Nie wiem jak teraz ale wieki temu na tej zasadzie malo spektakularnymi sposobami tak tworzono pierwsze szczepionki. Nikt do nich nie zmuszal a chetnych nie ubywalo.

 8. W XIX wieku gdy nie było szczepionek połowa kobiet umierała przed 18 rokiem życia – dziś umiera 1%.

Comments are closed.