Poseł PO wyciągnął łapy do posła PiS. Prokuratura umorzyła sprawę, ale wpłynęło zaskarżenie decyzji [VIDEO]

W nocy z 18 na 19 lipca ubiegłego roku, w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o SN. W trakcie debaty emocje wzięły górę i miało dojść do naruszenia nietykalności posła PiS, Józefa Leśniaka przez posła PO, Tomasza Lenza. Poseł Lenz miał podejść do Leśniaka i… uderzyć go ręką w plecy.

W wyniku incydentu warszawska prokuratura okręgowa wszczęła dochodzenie z artykułu 222 paragrafu. 1 Kodeksu karnego, który głosi: Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Według doniesień portalu niezależna.pl trwało ono wiele miesięcy. Ostatecznie podjęto decyzję o jego umorzeniu z uwagi na „brak znamion czynu zabronionego i interesu społecznego ściganiem z urzędu”.

Nie ulega wątpliwości, że Józef Leśniak doświadczył przemocy fizycznej (…), tym niemniej nie sposób przyjąć, że doświadczył tego zachowania podczas wykonywania obowiązków służbowych, a tym bardziej w związku z pełnieniem obowiązków służbowych – oświadczył prokurator, którego wypowiedź zacytował portal niezależna.pl.

Poseł Leśniak nie zgadza się z decyzją o umorzeniu. Postanowił ją zaskarżyć. Sprawa trafiła do sądu.

25 KOMENTARZE

 1. Sędzia z PO? Jezeli posel doswiadczyl przemocy to jakie znaczenie ma czy byl na sluzbie czy nie? Oprocz zwyklej nietykalnosci osoby jest poslem, wiec o co lewemu sedziemu chodzi? No qrwa, az sam bym tego cymbala sedziego w plery klepnal ze by sie nie pozbieral.

  • Nie sędzia a prokurator. Jego wypowiedź: „doświadczył przemocy fizycznej (…), tym niemniej nie sposób przyjąć, że doświadczył tego zachowania podczas wykonywania obowiązków służbowych, a tym bardziej w związku z pełnieniem obowiązków służbowych” to powód do skierowania prokuratora na badanie poczytalności i przydatności do zawodu. Poza tym – epistofele_ ten poseł był na służbie, w sali plenarnej Sejmu RP, a nie w kameralnej na Kopernika.

   • Cały ten WYMIAR czegoś tam co tak lubią nazywać „sprawiedliwością” to jakaś kompletna pomyłka. „… tym niemniej nie sposób przyjąć, że doświadczył tego zachowania podczas wykonywania obowiązków służbowych, a tym bardziej w związku z pełnieniem obowiązków służbowych …”. I takie coś bierze kupe kasy, nie płaci ZUS, potem pójdzie na sowitą emeryturkę liczoną jak dla kasty a nie dla zwykłych ludzi. Normalnie od zaraz kopa w dupe i do ozusowanej łopaty, niech zarobi na starość intelektualny menel.

  • O co chodzi z tym Sądem Najwyższym?
   Zarządzanie prawem to najważniejszy filar przewrotu komunistycznego w A.D. 1989. On jest najważniejszy ze wszystkiego co ustalono przy dekompozycji Sowietów (Okrągły Stół to tylko taka widokówka dla naiwnych). Po wsze czasy tym segmentem niby-państwa mieli kierować synowie i córy komucha, czyli potomkowie KPP/GL/NKWD/PPR/AL/IW/UB/SB/PZPR/MO/ORMO/ZNP/ZMS/ZSP.
   PiS to próbuje troszeczkę podważyć, czyli podważa cały misterny plan, wdrożony przez zbrodniczego komucha w latach 1985 (TK) – 1989.
   Komunistyczna bezpieka zrobi wszystko – z podpaleniem Polski włącznie – aby do tego nie dopuścić co zaczął PiS.
   Rozumiecie teraz więcej?

  • Bredzisz do kwadratu. To PiS ustalil prawo karne w Polsce? Sady wciaz sa w Polsce lewackie, dlatego dobrze ze PiS chce tam dac swoich ludzi. Bez tego zlodziei z PO nie bedzie mozna rozliczyc. A jak z PiS nabroja to potem ich tez sie rozliczy wg tych samych paragrafow, tylko znowu niezbedna bedzie wymiana kadr.
   I nie rozumiem, ze wolnosciowcy protestuja, przeciw tym zmianom kadrowym. Przeciez chodzi o rozliczenie poprzedniej ekipy. Nastepni powinni robic to samo, obojetnie kim beda. Bo teraz jest tak, ze nikt nikogo nie tyka. To jest najwieksza zaleta PiS probuja zapuszkowac PO-wcow-ormowcow. Czy sie uda zobaczymy.

   • Jakoś nie wierzę w rozjebanie PO. Niedołęgom z PiS-u odpowiada taka nieudolna opozycja.

    • Dlatego piszę „czy się uda zobaczymy” Jak chociaż jednego zapuszkują to już jest coś.

     • Ja tylko napisałem, że nie wierzę w rozjebanie PO w związku z tymi działaniami, bo z logicznego punktu widzenia nie opłaca się to PiSowi, więc dla mnie takie argumenty, że PiS próbuje rozliczyć poprzednią ekipę są populistyczne.

      Musieliby zapuszkować kogoś ważnego, żeby partia się rozpadła, a nawet kilka ważnych osób, ale tego nie zrobią, bo nie jest to w ich interesie.

  • @łucja Co ty bredzisz ? Tę karykaturę stworzyło PO przez osiem lat swych nie-rządów i wprowadzania kolesiostwa

   • Przecież teraz też jest kolesiostwo: Misiewicze, Janingery, rodziny w spółkach skarbu państwa…

    • A jak sobie to wyobrażasz? W Polsce są tyko dwie partie, które wzajemnie siebie zwalczają. Jaki masz wybór? Możesz wybrać „nie kolesia” czyli wroga. Będziesz z nim współpracować? No ja nie. Czyli pozostaje „koleś”. Ale czy tak do końca?

     • No to niech następnym razem kłamcy z PiS-u nie sieją propagandy, że „skończą z kolesiostwem”

      Muszą mieć porządnie wychudzone kadry skoro mają do wyboru tylko Misiewiczów i Jannigerów… Naprawdę trzeba dobierać ludzi po znajomościach zamiast zatrudniać fachowców?

      Można jeszcze sprywatyzować spółki skarbu państwa i sprawa kolesiostwa jest praktycznie załatwiona.

  • Najlepiej kijem do basebola, ale nie w czasie wykonywania obowiazkow, raczej na przerwie.

 2. juz czerwona kartka i kopa z boiska, a nie to jak z sejmu bedzie wychodzil, pelna puszke z piwem mu przeslac w kapucyne, by wiedzial, ze ma sie napic.

 3. Naziści z PO startują z łapami do Komunistów z PiS?
  Takie wewnątrzsocjalistyczne przepychanki Magdalenkowe.

 4. kurwinisci to najgorsze bydło których punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bardziej niż w przypadku konwencjonalnych środowisk politycznych
  gdyby omawiana sprawa miala miejsce w innej konfiguracji niekoniecznie nawet dotyczyła ich bezpośrednio ich poglądy na sytuacje były by zgoła odmienne
  co było z Bonim?

 5. Jedno zło

  Według info TVP
  Gdzie Piłsudski ma swój grób?
  Jest w Warszawie!… Info wie…
  Hej Trzaskowski, weź się skup,
  Jak przystoi na cymbała:
  Złóż coś „pod grób generała”!

  Patryk Jaki „tęczy łuk
  Będzie chronić”. No i broń
  Też by zabrał, gdyby mógł.
  Już w ustawie sięga poń!
  Trwa batalia o Warszawkę,
  Aż kraj cały cierpi czkawkę…

  PiS, PO – to jedno zło!
  Pajac jest pajaca wart.
  „Wybór mam.” – Kto wierzy w to?
  Rządzi Żyd. A Żydem czart.
  Dla naiwnych demokracja…
  PiS, PO… TO OKUPACJA!!!

Comments are closed.