Putin na weselu austriackiej minister. Po potańcówce rozmowy z Merkel o Nord Stream 2

A jeszcze niedawno Władimir Putin tańczył na weselu szefowej austriackiego MSZ. Fot. PAP
A jeszcze niedawno Władimir Putin tańczył na weselu szefowej austriackiego MSZ. Fot. PAP

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

Zaślubiny 53-letniej Kneissl z przemysłowcem Wolfgangiem Meilingerem i przyjęcie weselne odbyły się w hotelu w miejscowości Gamlitz w malowniczym winiarskim regionie na południu austriackiego kraju związkowego Styria. Na odległe o 50 kilometrów lotnisko w stolicy Styrii Grazu Putin przybył wraz z dziesięcioosobowym chórem Kozaków, których pieśni urozmaiciły weselną zabawę. Prezydent Rosji zatańczył także z Kneissl na hotelowym tarasie.

Wśród około stu gości weselnych byli między innymi austriacki kanclerz i przywódca chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) Sebastian Kurz oraz stojący na czele współrządzącej prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) wicekanclerz Heinz-Christan Strache. Oskarżana o prorosyjskie sympatie FPOe rekomendowała bezpartyjną Kneissl na szefową dyplomacji.

Pobyt Putina na weselu trwał około półtorej godziny. Jego przejazd z lotniska i z powrotem odbywał się pod silną eskortą austriackiej policji, która obstawiła także hotel w Gamlitz. Prezydentowi Rosji towarzyszyła własna osobista ochrona, a jedną z pozycji kosztów uroczystości, pokrytych w całości przez Kneissl, było wynajęcie prywatnej firmy ochroniarskiej.

Jeszcze przed wizytą Putina ostrzegano, że okazanie mu prywatnej zażyłości może utrudnić sprawującej obecnie rotacyjne przewodnictwo Unii Europejskiej Austrii pełnienie roli mediatora na przykład w konflikcie ukraińskim.

Rzecznik do spraw polityki europejskiej opozycyjnej Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) Joerg Leichtfried poszedł w sobotę dalej, określając postawę władz w tej sprawie jako „niepokojącą, naiwną i sprzyjającą wyrządzeniu trwałych szkód pozycji Austrii w polityce międzynarodowej”.

18 KOMENTARZE

 1. Pan prezydent Andrzej Dupa, pan premier Morawiecky i polska Dyplomacja razem w kupę wzięta niech się uczą jak się robi interesy i co to jest prawdziwa dyplomacja…ale żeby tak było to coś trzeba sobą stanowić !!! a nie być kundlem żydowskim…

  • wypierdalaj do putina i wyliż mu rowa , ty chyba historii się nie uczyles albo miales wykladaną ta czerwona carsko skurwysynska

   • Zdziwił byś się kolego „tomaszu”…ja o tym co napisałem to dużo wiem, znacznie więcej niż Ty…

    • I wiesz,ze by sie zdziwil bo go znasz? Megalomania na tym forum to najczestsza choroba.

     • Ja „tomasza” nie znam ale wiem co to jest „prawdziwa dyplomacja”…i wiem co to jest naiwność Polaków.

   • Najpierw powiedz, w którym miejscu Kwal napisał nieprawdę i uzasadnij, a potem bluzgaj.

 2. Osobiście uważam,że powinniśmy się bać. Sowieci, Szwaby i Austriaki ( też Szwaby tylko jeszce gorsze) znowu kumają się na potęgę. Z tego dla Polski nic dobrego nie wyniknie.

 3. A „prezydenta Europy” ani Kaczyńskiego nie zaprosili? :-))))))))))))))))))))))))

  • Wiedzieli, że odmówią i dlatego ich nie zaprosili. Oni pojadę do Izraela….polizać dupy.

 4. Polexit.
  Bomba atomowa.
  KS.
  Legalizacja broni.
  1500+.
  Darmowe paliwo.
  Zerwanie stosunkow z Izraelem.
  Delegalizacja PSL.
  Emerytura 50Lat.
  Zakaz nadawania imion typu dżesika itp.
  Powszechne ćwiczenia poranne na stadionach.
  ZAGŁOSOWALIBYŚCIE NA MNIE?

  • Nie ze wszystkim bym się zgodził, bo niektóre postulaty to jakby pisane na kacu. Ale i tak lepsze, niż to, co proponuje PiS.

  • Tak Skacowany Meteorze, plus kastracja homoseksualistów, bo MASOWO sprzedają spermę w bankach spermy i lesbijek bo sprzedają komórki jajowe do producentów in vitro!

 5. No proszę Najwyższy czas jak Gazeta Wyborcza autorytetem jest austriacka partia socjaldemokratyczna.
  Jak widać nienawiść do konserwatywnej Rosji jednoczy zarówno lewaków(PIS,PO,GW,Niezależna,Gazeta Polska,TVN) i pseudo prawaków od kundla jankeskiego Sommera.

Comments are closed.