Po wielkiej strzelaninie szef narkotykowego kartelu wymyka się meksykańskim żołnierzom [FOTO]

Członkowie kartelu Jalisco Nueva Generación.
Prenumerata NCZ! z prezentem

Do prawdziwej bitwy doszło w Meksyku pomiędzy wojskiem a ochroniarzami jednego z największych bossów narkotykowych. Szefowi kartelu tym razem udało się zbiec.

Wymiana ognia, do której doszło w pobliżu miasta San Julian w stanie Jalisco trwała ponad godzinę. Żołnierze i policjanci zjawili się na miejscu po tym jak ktoś telefonicznie powiadomił o obecności uzbrojonych mężczyzn. Gdy funkcjonariusze pojawili się bandyci otworzyli do nich ogień m.in z karabinu maszynowego, który zamontowany był na pace jednego z samochodów i granatników.

Jak się później okazało byli to ochroniarze szefa jednego z największych karteli narkotykowych Meksyku Rubena Nemesio Oseguera Cervantesa, a także on sam “El Mencho” kieruje kartelem Jalisco Nueva Generación. Policjantom i wojskowym nie udało się zatrzymać El Mencho, który wykorzystując zamieszanie zbiegł.

W strzelaninie zginęło 2 bandytów. 2 kolejnych i jeden z żołnierzy zostali ranni. El Mencho jest jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Meksyku. Odpowiada m.in za zorganizowanie zasadzki, w której zginęło 15 funkcjonariuszy i za zestrzelenie policyjnego helikoptera.

Jego kartel Jalisco znany jest także z tego, iż „zatrudnił” komunistycznych terrorystów z kolumbijskiej La FARC.

El Mencho

Comments are closed.