Seks w miejscach publicznych będzie legalny w dużym meksykańskim mieście

W meksykańskim mieście Guadalajara uchwalono prawo zezwalające na uprawianie seksu w miejscach publicznych, jak np. samochody czy parki. Jedynym warunkiem jest brak skargi ze strony innych osób.

O nowym prawie poinformowała stacja NBC Washington. Wśród mieszkańców miasta pojawił się sprzeciw wobec zmiany. Meksykanie obawiają się, że ułatwi to sprawę gwałcicielom czy pedofilom. Nowe prawo jest też określane jako niemoralne.

Jednak nowe prawo nie daje możliwości robienia czego się tylko chce bez możliwości protestu ze strony innych osób. Policja nie może po prostu interweniować w takiej sprawie, jeśli na zachowanie nie przyjdzie skarga od osoby postronnej.

W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś nie dopuszcza się zdziczałego zachowania w miejscu, gdzie przechodzą ludzie, będzie mógł wraz z drugą osobą uprawiać seks. Jeżeli jednak ktoś będzie dopuszczał się nierządu przy ludziach, będzie można normalnie wezwać policję w celu interwencji.

Władze miasta uważają, że dzięki temu policja będzie mogła poświęcić więcej czasu na zwalczanie faktycznej przestępczości. Dotychczas bowiem zajmowała się m.in. tropieniem osób, których nie było stać np. na nocleg w hotelu.

Źródło: sputniknews.com

Comments are closed.