Wałęsa nazywa 500+ „ochłapem”. Dowcipna odpowiedź Cenckiewicza

Z dokumentów stanowiących zawartość tzw. Teczek Kiszczaka wynika, iż Lech Wałęsa to TW Bolek. Foto: yt.com
Z dokumentów stanowiących zawartość tzw. Teczek Kiszczaka wynika, iż Lech Wałęsa to TW Bolek. Foto: yt.com
REKLAMA

Nie było kiedyś 'pięćset’ i człowiek zawsze sobie jakoś radził, żeby wyżywić rodzinę – oświadczył Lech Wałęsa krytykując rządowy program 500+. Wpis szybko doczekał się bardzo ostrej odpowiedzi ze strony dyrektora Wojskowego Biura Historycznego, Sławomira Cenckiewicza. 

Nasze Dobro Narodowe/Żywa Legenda wspomina dzisiaj jak sobie radził kiedyś bez 500 złotych dodatku od rządu… Więc przypominam jak sobie radziła Legenda w przeszłości – radziła sobie, ale jednak dzięki 500 Plus i to od SB :) – napisal.

REKLAMA

Nie zawsze 500 zł było „ochłapem”… Także dla Lecha Wałęsy – dodał udostępniając przy tym na dowód pokwitowania odbioru 500 zł, które były prezydent miał pobierać w 1971 roku od służb PRL za przekazanie informacji jako tajny współpracownik tj. 'TW Bolek’.

Również minister Rafalska w swoim sporze z Wałęsą zdawała się sugerować, że legenda Solidarności w przeszłości również posiłkowała się dodatkami ze strony państwa.

Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł? – ripostowała minister Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA