Inwazja nielegalnych przybyszów na Hiszpanię. Kilka minut i kilkudziesięciu mężczyzn szturmem zajęło plażę [VIDEO]

Imigranci szturmują plaże Hiszpanii. / fot. YouTube

Nielegalni migranci, na oczach turystów, szturmują plaże Hiszpanii. Na plaży Costa de la Luz przypłynęła łódź z 50 nielegalnymi imigrantami na pokładzie. Turyści patrzyli i przecierali oczy ze zdumienia. Nagranie obiega Internet.

Jak podaje „Daily Mail” na plaży Costa de la Luz w południowej Hiszpanii zacumowała łódź z około 50 nielegalnymi imigrantami na pokładzie. Po dobiciu do brzegu, imigranci na oczach turystów, szturmowali plaże, po czym kierowali się do wyjścia na miasto.

Jak widzimy na nagraniu duży ponton napędzany silnikiem spalinowym został porzucony na piasku. Całe zdarzenie potrwało zaledwie kilka minut i zostało zarejestrowane przez jednego z wczasowiczów. Nagranie natychmiast obiegło sieć.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu kompleksu turystycznego Sancti Petri, składającego się z kilku drogich sklepów, restauracji i 5-gwiazdkowych hoteli.

„Patrzcie jak biegną w kierunku Sancti Petri Melia Hotel. Idą na all-inclusive Melia Sancti Petri. Patrzcie, patrzcie, patrzcie” – powtarzał nagrywający.

W poniedziałek 27 sierpnia rano hiszpańska Guardia Civil poinformowała o zatrzymaniu 25 migrantów, z czego 19 to osoby nieletnie. Wszyscy pochodzili z Maroka.

Rzecznik policji oświadczył, że sześcioro dorosłych trafiło już do centrum dla migrantów, gdzie będą czekać na deportacje do Maroka, możliwą na podstawie umowy dwustronnej z Hiszpanią. Jak dodał, nieletni zostaną umieszczeni w specjalnym ośrodku dla młodzieży.

https://youtu.be/vvgyFr4C9R0

Źródło: Daily Mail

Comments are closed.