Nie żyje gwiazda serialu emitowanego przez Polsat. Została zastrzelona przez policję w swoim domu

Vanessa Marquez. / fot. Facebook
Vanessa Marquez. / fot. Facebook

Gwiazda emitowanego w Polsce m.in. na Polsacie, serialu „Ostry dyżur”. Vanessa Marquez, wcielająca się w serialu w rolę pielęgniarki Wendy Goldman, została zastrzelona przez policjantów.

Do mieszkania aktorki została wezwana policja, po którą zadzwonili zaniepokojeni sąsiedzi. Według informacji przekazanych przez funkcjonariuszy Marquez nie chciała współpracować z policjantami i została zastrzelona.

Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania Marquez zobaczyli jak kobieta celuje do nich z broni półautomatycznej, wówczas jeden z mężczyzn wystrzelił i trafił kobietę w klatkę piersiową.

Wiadomo, że Marquez od dawna miała problemy zdrowotne, między innymi o podłożu psychologicznym. Razem z policjantami na miejsce pojechał ratownik medyczny, który udzielił pierwszej pomocy.

Kobieta została przetransportowana do szpitala, jednak jej życia nie udało się uratować. Marquez w Polsce znana była głównie z emitowanego w naszym kraju przez Polsat serialu „Ostry Dyżur”.

Marquez miała 49 lat, oprócz wspomnianej roli nie zrobiła dużej kariery aktorskiej, jej gra zakończyła się wraz z końcem produkcji „Ostrego Dyżuru” w 2009 roku.

25 KOMENTARZE

   • I automatem w ręku, jak ten komunistyczny …., Beata Tyszkiewicz, w pierwszym odcinku Stawiki większej niż życie.

   • Tylko szkoda, że jednak to nie był karabin, i że nie nacisnęła spustu.
    Przypomniała mi się sprawa zamordowania przez policję milionera z Kalifornii (Donald P. Scott). Urzędnicy chcieli przejąć jego ziemię, sprokurowali więc przeszukanie a przy okazji zastrzelili. en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Donald_P._Scott

    • Tam prawo własności jest święte. Ziemia, to co pod i to co nad jest tylko twoje. Kopalnia diamentów, złota, złoże ropy naftowej jest twoje. Inaczej niż likwidacja nie przejmiesz ziemi jeśli ktoś się nie zgadza na sprzedaż. Nie tak jak u nas – leasing z elementami dzierżawy. Skoro oficjalnie się nie da to robią to nieoficjalnie – przez likwidację tajne służby głównie, żeby państwo przejęło majątek.

 1. Funkcjonariusz opresyjnego aparatu państwa nie mógł celować w nogę tylko odrazu wypalił jej w klatę?

  • Każde takie zdarzenie to tragedia i dla ofiary i dla strzelca . Realne życie to jednak nie klawiatura. Jaki był przebieg wydarzeń tego nie wiemy, więc rozsądniej jest nie wydawać kategorycznych sądów.

   • Moim zdaniem wielu funkcjonariuszy jest w gorącej wodzie kąpanych i najpierw strzelają później myślą.

 2. 30 sierpnia policjanci zostali wezwani do domu aktorki, mieli się tylko zorientować czy z Marquez wszystko w porządku. Jej sąsiedzi byli bardzo zaniepokojeni tym, że od paru dni aktorka nie wychodziła z domu. A wiadomo było, że ostatnio miała bardzo poważne problemy ze zdrowiem.
  Na co cierpiała Vanessa Marquez? Otóż, jak poinformował lekarz aktorki, miewała częste napady drgawek, a także cierpiała na zaburzenia trawienia.

 3. No to ja Wam trochę naświetlę sytuację. Po pierwsze, ewidentnie nie mieli nakazu wejścia do mieszkania. W takim przypadku wolno im najwyżej grzecznie zapukać do drzwi (Florida v. Jardines, 2013). Wejść mogą dopiero wtedy, gdy właściciel (lub najemca) domu/mieszkania wyrazi zgodę.

  Po drugie, ta zdemoralizowana banda przestępców w mundurach ma jednak w rzyci nie tylko prawo, ale również tradycję i zwyczajną przyzwoitość. Ich ćwiczenia z bronią mają charakter desensytyzacji. Wpiszcie, proszę, w Google „no hesitation targets” i przełączcie na obrazki. Dziecko, staruszka, kobieta w ciąży. To, że „najpierw strzelają, potem myślą” nie jest wynikiem tego, że od czasu do czasu w naborze pojawi się świr, tylko sparszywiałej instytucjonalnej kultury i świadomie zaprojektowanego treningu. Te tarcze po społecznych protestach wycofano, ale kultura pozostała.

  No i mamy kolejny rezultat. Wesoło robi się dopiero, gdy bezprawnie wlezą (albo próbują) do domu komuś obeznanemu z bronią. Takie przypadki też były.

 4. To tylko jest jeszcze jednym dowodem na to, ze jak policjant celuje w ciebie, to nie masz sie zastanawiac, tylko walic prost w jego mozgownice, jesli nie podejmiesz takiej decyzji, to ty bedziesz trupem.

Comments are closed.