Urzędnicy skarbowi będą mieć zdjęcia swoich bliskich na legitymacjach. Ma przypominać urzędasom o rodzinie, gdyby chcieli zniszczyć czyjąś firmę

Nowe legitymacje urzędników skarbowych w Uzbekistanie. / fot. Bukhara State Tax Service

Urzędnicy podatkowi na całym świecie są zobowiązani do przedstawiania legitymacji podczas kontroli. Nietypowe dokumenty będą mieli uzbeccy przedstawiciele skarbówki, którzy obok swojego zdjęcia, będą musieli przedstawiać zdjęcia swoich najbliższych.

Kierownictwo Państwowej Służby Podatkowej zaakceptowało wzory nowych legitymacji. Jak podkreślono przy ogłaszaniu decyzji, nowy wzór ma przypominać urzędasom, że w domu czekają na nich rodziny, w razie jakby chcieli zniszczyć jakąś firmę nadmierną dociekliwością.

To jeden z pomysłów przedstawionych w ramach kampanii prezydenta Uzbekistanu Shavkata Mirziyoyeva, która ma na celu poprawę obsługi podatkowej oraz zwiększenie wpływów podatkowych. Zdjęcia rodzin na legitymacjach mają zniechęcić urzędników do korupcji, a zachęcić do przyjaznego nastawienia względem przedsiębiorcy.

Nie wszystkim jednak ten pomysł się podoba, niektórzy uważają, że takie rozwiązanie w żaden sposób nie pomoże w walce z korupcją, a w mediach społecznościowych pojawiły się głosy, że nowe legitymacje mogą naruszać przepisy o ochronie danych osobowych.

5 KOMENTARZE

  1. Tam jak i unas w urzędach same komuchy i zydzi, patrza tulko co tu ukraść rdzennej ludności

  2. Rodziny urzędasów i polityków powinny mieć upublicznione adresy, dane i aktualne zdjęcia i w razie czego każdy skrzywdzony sam załatwi sprawę oszustwa. Nikt by drugi raz nie zrobił amber gold jakby to rodziny oszustów płaciły cenę! Aaaale zemsta ludzkości i tak jest bliska, czuję to w moczu !

  3. Urzędnik podatkowy inaczej poborca podatkowy czyli typ spod ciemnej gwiazdy, kolaborant wysługujący się rodzimym okupantom i sprzedawczykom.

    • Chodzi o to by całość łupu trafiała tam gdzie należy a nie rozmywala się po drodze

Comments are closed.