Absurdy politycznej poprawności. Kalifornia zmusza biznes do zatrudniania kobiet w zarządach

Dr. ekonomii Victoria Bateman, specjalista od ekonomii feministycznej. Źródło: Twitter

Kalifornia będzie pierwszym stanem USA, w którym wprowadzi się ustawowy parytet zapewniający udział kobiet w zarządach firm. To ograniczenie gospodarczej wolności i zmuszanie prywatnego biznesu do zatrudniania osób, które nie zawsze chce się zatrudnić.

Zgromadzenie stanowe Kalifornii podejmuje kontrowersyjną ustawę, która wymaga, aby przedsiębiorstwa z Kalifornii notowane na giełdzie uwzględniały kobiety w swoich zarządach.

Czytaj też: Debilo-socjalizm: Amerykańska kandydatka do kongresu chwali Wenezuelę i przekonuje, że hiperinflacja powoduje bogacenie się ludzi

Stan senator Hannah-Beth Jackson, autorka projektu D-Santa Barbara, powiedziała, że ​​ważne jest, aby firmy miały perspektywę awansu dla kobiet, aby „wysadzić ten szklany sufit”.

To prawo zostało zaakceptowane przez stanowy senat i w tej chwili jest w stanowej izbie niższej, która go rozpatrzy i prawdopodobnie jeszcze wróci do senatu z poprawkami.

Czytaj też: Wstrząsające wyznanie sławnej aktorki. „Moja matka sypiała z Hitlerem”

Zgodnie z tym nowym prawem do roku 2019 w zarządach spółek notowanych na giełdzie musi być co najmniej 1 kobieta w zarządzie firmy.

Ten wymóg zwiększyłby się do dwóch dla zarządów pięcioosobowych i trzech dla korporacji z co najmniej sześcioma członkami zarządu do roku 2021.

Spośród 467 spółek notowanych na giełdzie w Kalifornii, kobiety zajmujące stanowiska kierownicze posiadają 546 miejsc – 15,8 procent z całkowitej liczby 3445 miejsc w zarządach, według Bloomberga.

To nowe prawo spotkało się z powszechną krytyką świata biznesu. Protestowała Kalifornijska Izba Handlowa, podobnie jak wiele innych grup handlowych, jak np. Kalifornijskie Stowarzyszenie Właścicieli Centrów Spożywczych, Kalifornijskie Stowarzyszenie Restauratorów, Kalifornijskie Stowarzyszenie Transportu Samochodowego czy podobne stowarzyszenia przemysłowców.

Prywatny biznes uważa, że niezależnie od intencji prawodawców, to jest ograniczenie wolności gospodarczej i prowadzenia biznesu przez zmuszanie właścicieli firm do zatrudniania kogoś na stanowisku, którego nie chcą zatrudnić.

Źródła: Fox News

14 KOMENTARZE

 1. ▌▌Dla nas to dobra wiadomość — najnowsze badania naukowe podpowiadają nam, jak skutecznie rozprawiać się z ideologicznymi wariatami — po prostu trzeba im narzucać tak ostrą rywalizację, że ideologia sama zaczyna obnażać całe swoje fałszywe wydumanie:
  ● My WYGRYWAMY — oni PRZEGRYWAJĄ.

  • ▌▌Z najnowszych badań:

   ● „W warunkach silnej rywalizacji między zespołami kobiety tracą swoją kreatywność i zdolność do współpracy.”
   ● „Kobiety miały coraz mniejszy udział w kreatywnych pomysłach grupy, gdy rywalizacja między zespołami stawała się bezwzględna, a spadek kreatywności był najbardziej widoczny w zespołach złożonych wyłącznie z pań.”

   http:\\www.naukawpolsce.pap.pl\aktualnosci\news,401495,rywalizacja-wrogiem-kreatywnosci-kobiet.html

   .

   ● „Badania wykazały, że rywalizacja w miejscu pracy jest znacznie bardziej wyniszczająca psychicznie dla kobiet – podsumowuje dr Benenson.”
   ● „Choć rywalizacja mężczyzn, na przykład w sporcie, często wygląda na bardziej agresywną, to właśnie mężczyźni są bardziej skłonni do zawarcia pokoju po zakończeniu rozgrywki. Potwierdziła to analiza setek nagrań z zakończeń meczów tenisa, tenisa stołowego, badmintona oraz walk bokserskich z 44 krajów.”
   ● „Bardzo szybko udało się zauważyć różnice pomiędzy rozgrywkami mężczyzn i kobiet. Panowie znacznie częściej niż panie życzliwie ściskali dłoń przeciwnika, poklepywali po plecach czy nawet przytulali.”

   http:\\www.naukawpolsce.pap.pl\aktualnosci\news,410769,rywalizacja-nie-burzy-przyjazni-mezczyzn.html

   .

   ● „Analiza danych z tysięcy profesjonalnych meczów szachowych pokazuje, że kobiety wygrywają rzadziej niż mężczyźni o podobnych umiejętnościach, bo popełniają więcej błędów, gdy grają przeciwko mężczyznom.”
   ● „Gneezy i współautorzy (2003) stwierdzili, że mężczyźni lepiej niż kobiety radzą sobie w warunkach konkurencji”
   ● „Niederle i Vesterlund (2007) zaobserwowali, że kobiety są bardziej niechętne niż mężczyźni, aby podjąć współzawodnictwo, nawet w przypadku gdy osiągają równie dobre co mężczyźni wyniki w warunkach braku konkurencji.”
   ● „gdy kobieta gra przeciwko mężczyźnie o takich samych umiejętnościach, ma tylko 46 proc. szans na wygraną. Jest to równoważne z handicapem 30 punktów Elo, gdy przeciwnikiem jest mężczyzna.”

   https:\\www.obserwatorfinansowy.pl\forma\rotator\kobiety-popelniaja-wiecej-bledow-gdy-graja-przeciwko-mezczyznom\

   .

   ● „Okazuje się, że kiedy w grupie są kobiety, które nie lubią innych członków grupy (niezależnie od tego, czy kobiet czy mężczyzn), ich produktywność spada.”
   ● „Produktywność spada także u mężczyzn, gdy są w drużynie z kobietami, których nie cenią.”
   ● Kobiety ~2× częściej doznają codziennego uczucia strachu (70% vs. 35%).

   • ▌▌Jest też grafika znakomicie tłumacząca, dlaczego tego typu lewicowa ideologia zarzyna dochodową gospodarkę:

    https:\\www.newyorker.com\wp-content\uploads\2015\07\150720_a19287-1200-630.jpg
    — „I’ll do what everybody does — sell this startup just before we have to hire a female employee.”

   • „O tym, jak po telewizyjnym show feministka przestała być feministką”

    joemonster.org/art/27365

    • ▌▌Fakt, dobre…

     .

     ▌▌„Lęk występuje u czterech osób na 100, dotyka głównie ludzi młodych przed 35. rokiem życia i dwukrotnie częściej cierpią z jego powodu kobiety niż mężczyźni.”

     naukawpolsce.pap.pl\aktualnosci\news,410002,lek-dolegliwoscia-ludzi-mlodych-oraz-kobiet.html

     .

     A więc nielękliwych w codziennym życiu jest 30% kobiet do 65% mężczyzn. Tak więc wszystkie postulowane ideologicznie Lehman Sisters mają się znakomicie — ale wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości feministycznych ideologów…

 2. Czyli według socjalistycznej patologii wystarczy płeć jednocześnie pomijając kompetencje do wyznaczonej roli? Oczywiście banda zidiociałych lewaków nie bierze żadnej odpowiedzialności gdy prywatna firma zbankrutuje przez fatalne w skutkach decyzje.

 3. Czyli albo propozycja redda (Oregon, Nevada lub Arizona) albo ciągną słomki i systematycznie zgłaszają „zwycięzcę” do ogłoszenia że zawsze uważał się za kobietę i nią jest.

 4. Czyli jak? Wywalą kompetentnych mężczyzn, byle ideologii stało się zadość? W sumie to nawet nie dziwi ; wspominano tutaj o jakiejś Casio-Cortez. której słowa
  „socjalizm jest lepszy, ponieważ możesz nadmuchiwać walutę a więcej znaczy lepiej niż mniej, oczywiście”
  mówią same za siebie.
  Podpis pod powyższym zdjęciem („specjalista od ekonomii feministycznej”) nawiązuje do tradycji realnego socjalizmu i tworzenia zmodyfikowanych, wyższych form powszechnie znanych pojęć, gdzie nie było po prostu demokracji, tylko demokracja ludowa.

  • Kiedyś była ekonomia marksistowska teraz jest ekonomia feministyczna.

Comments are closed.