„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (37-38/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Trump na półmetku: Donald Trump pozostaje sobą. Ciągły chaos, ciągły brak strategii, ciągłe podszczuwanie na mediach społecznych. Ktoś zauważył, że to bardzo mądra taktyka. Prezydent wkurza lewaków na Twitterze, a oni marnują swój czas, obsesyjnie opluwając wątki, które podsuwa im głowa państwa. Nawet na ich własne opowieści – od rosyjskich tajnych wpływów w amerykańskich wyborach prezydenckich do prezydenckiej kochanki, gwiazdy porno Stormy Daniels – on im odpowiada: Fake news! Czyli łże-prasa. Albo kieruje narrację na wygodne sobie tory.

Jarosław wiecznie żwawy: Rządy PiS ochrzczone zostały przez wolnościowców mianem „sanacji 2.0”. Podobnie jak przed wojną, mamy do
czynienia z socjalistyczną władzą zarządzaną przez wodza (w tej roli oczywiście Jarosław Kaczyński). Ta analogia nie ogranicza się tylko do podobieństw w zapatrywaniu na rolę państwa. PiS, podobnie jak sanacja, wierzy w to, iż państwo i jego działania mają wpływ na budowę bogactwa i zamożności Polaków. Stąd lansowane są ogromne rządowe projekty. Kaczyński wzoruje się na sanacji nie tylko ideowo.

KRAJ

● Warszawa przyjazna kierowcom – Janusz Korwin-Mikke
● Jarosław wiecznie żwawy – Jan Piński
● Prawda do zadeptania – Marian Miszalski
● Grunwald w Warszawie – Jan Piński
● Telewizja bez dna – Leszek Szymowski
● Nieprzewidywalny – Z posłem Grzegorzem Długim rozmawia Rafał Pazio.
● Mydlenie oczu – Karolina Florczak
● Kapitalizm wyciąga z biedy – Z Jackiem Spendlem rozmawia Tomasz Cukiernik
● Polacy z Izraela – Leszek Szymowski
● C(z)ar puszczy – Zdzisław Kościelak

ŚWIAT

● USA: Los świata w rękach kurewek – Stanisław Michalkiewicz
● USA: Plastikowa broń – Natalia Dueholm
● Rosja: Przymiarka do wojny? – Marek A. Koprowski
● Handlowa wojna USA z Chinami – Wojciech Tomaszewski
● USA: Cyberatak GRU – Natalia Dueholm
● Sankcje wobec Iranu. Japonia chce być wyjątkiem – Independent Trader
● Litwa: Nadzieje polakożerców – Antoni Mak
● Francja: Ruja i porubstwo – Bogdan Dobosz

PUBLICYSTYKA

● Z OUN do NKWD – Marek A. Koprowski
● Sto lat dolara – Jakub Wozinski
● Niepodległość bez Gietrzwałdu – z Grzegorzem Braunem rozmawia Rafał Pazio.