Świat na krawędzi wojny. Rosja ostrzega Amerykanów: zaatakujemy!

USA Rosja wojna
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

W ubiegłym tygodniu Rosja ostrzegła Amerykanów, że jej siły razem z wojskami rządowymi przygotowują się do ataku w rejonie gdzie bazują amerykańscy żołnierze.

Rosyjscy i amerykańscy wojskowi komunikują się ze sobą po to, by uniknąć przypadkowych ataków. Rosja twierdzi, że rejonie gdzie przebywają Amerykanie, znajdują się także rebelianci. Amerykanie mają obawy czy w przypadku ataku ich siły nie będą zagrożone.

Region, a którym mowa, to tereny wokół przejścia granicznego Al Tanf między Syrią i Irakiem oraz otaczająca go 55 kilometrowa tzw. strefa bezpieczeństwa wytyczona przez USA. Amerykanie kontrolują w ten sposób kluczową drogę Bagdad-Damaszek co ma zatrzymać transporty z irańską bronią do Syrii.

grafika: Google Maps

W przeszłości dochodziło tu już do zbrojnych incydentów: amerykańskie F-15 zbombardowały konwój zmierzający w stronę Al-Tanf, a także zestrzeliły uzbrojony irański bezzałogowiec. Kilka dni temu pojawiły się informacje o ostrzale amerykańskiej bazy ale zostały zdementowane.

Głównodowodzący amerykańskiej armii Szef Połączonych Sztabów Gen. Joseph Dunford zapowiedział, że strona amerykańscy żołnierze mają prawo do samoobrony bez konieczności uzyskania zgody w Waszyngtonie.

10 KOMENTARZE

 1. Powiem wszystkim że wojna to najlepszy sposób na poprawienie sadazy u ruskich. Jak komuchom spada poparcie to najlepszą metodą na odwrócenie trendów jest kogoś zamordować, u ruskich ten który wiecej wymorduje ten ma większe poparcie, wśród bandyckich narodów. Putan to żydowska pacynka której spada poparcie po tym jak zajumali ruskim emerytury, dla odwrucenia od siebie uwagi i ku uciesze bandyckiego plebsu będą napadac kraść i mordować

   • A co ty mnie @pinokio bedziesz ortografi uczył, jak nauczyciel do ciebie powiedział jezykiem młodzieżowym żebyś mu przydawke zrobił to chciałeś mu sutki ssać bo myślałeś że chodzi o brodawki

 2. Tak z ciekawości. W których to krajach władza nie wykorzystuje wojny dla wzrostu poparcia dla siebie?
  PS
  Co znaczy odwrócić uwagę – wiem. A co znaczy „dla odwrucenia … uwagi” nie wiem.

  • Wytłumaczę ci @o bo sam nawet za 1000 lat się nie domyslisz, otóż:
   „Odwrócić uwage” można przypadkiem, a „dla odwrucenia uwagi” to się robi celowo. Mam nadzieje że ogarniesz kontent

 3. Kolejny tytuł który jest manipulacją obliczoną na ilość kliknięć. W którym miejscu z tekstu i z jakich faktów wynika, że świat jest na krawędzi wojny ? Produkujecie coraz więcej nonsensów.

Comments are closed.