Syria: Izrael wypłacał żołd syryjskim rebeliantom i tolerował ISIS na swojej granicy

ISIS. zdj. ilustr. Foto: Twitter
ISIS. zdj. ilustr. Foto: Twitter

Amerykański magazyn Foreign Policy zamieścił artykuł ujawniający, że Izrael wypłacał 12 ugrupowaniom rebelianckim żołd. Wszystko po to by chronić granicę w strefie okupowanych przez siebie Wzgórz Golan przed Iranem i Hezbollahem.

Nie są to zaskakujące informacje bowiem w ubiegłym roku podobne fakty ujawnił „Wall Street Journal”. Zgodnie z informacją uzyskaną od dowódcy jednego z ugrupowań stawka wynosiła 75$ za miesiąc. Pomoc nie ograniczała się tylko do pieniędzy.

W ramach operacji Dobry Sąsiad przekazywane były również dostawy żywności, broni i amunicji, a także pieniądze, za które rebelianci kupowali broń na syryjskim czarnym rynku (między innymi od żołnierzy Assada).

Izrael zapewniał też wsparcie medyczne lecząc rannych bojowników w swoich szpitalach. Fakt ten stał się szerzej znany w czerwcu 2015. Żyjący po okupowanej przez Izrael stronie Wzgórz Golan Druzowie zlinczowali wówczas rannego bojownika frontu al-Nusra, czyli syryjskiej Al-Kaidy, przewożonego izraelską karetką.

Warto też odnotować, że przez wiele lat Izrael tolerował enklawę w kotlinie Yarmouk opanowaną przez stanowiące odnogę ISIS ugrupowanie Jaish Khalid Ibn al-Walid. Izraelski generał ujawnił niedawno, że po incydencie w którym ostrzelani zostali izraelscy żołnierze, ISIS wystosował „przeprosiny”. Enklawa ta została opanowana przez wojska Assada w czasie ofensywy w prowincji Daraa latem tego roku jako ostatnia.

17 KOMENTARZE

 1. Prawiczki zawsze popierają islamskich dyktatorów przeciwko demokratycznemu państwu Izrael.
  nczas.com/2012/05/03/korwin-mikke-sojusz-z-islamem-przeciw-lewicy/

    • Izrael sponsorował samozwańczy „kalifat” i pomagał w legalizowaniu ropy ukradzionej przez ISIS więc chyba nie…

     Izrael zabezpiecza Europę i cywilizację zachodnią dużo,dużo gorzej,niż stosunek przerywany zabezpiecza przed niechcianą ciążą.

  • Należy zniszczyć izrael i wszystkich żydów jak i samych islamistów. Te 2 ugrupowania stanowią największe zagrożenie. Następnie do likwidacji jest lewactwo, komunizm/socjalizm/bolszewizm. A na twoje pocieszenie dodam że ala wilk byłaby ostatnim głównym daniem do spalenia na stosie jako symbol że już nigdy nie będzie żadnych porąbańców na świecie jakim są żydzi,islamiści,komuniści,bolszewicy,socjaliści.

 2. Ten artykul mnie wcale nie zaskoczyl, tym bardziej ze tak wlasnie wyglada polityka obrzezanych.

 3. I wszystko jasne. Wiadomo komu zależy na zniszczeniu chrześcijaństwa najbardziej. Żydzi dają kolejny dowód na to, że Adolf miał rację.

  • Od lat tuszowano wszelkie doniesienia,że Eichmann prowadził kreatywną księgowość.Gdyby nie to,
   ideologia Holokaustu zmarłaby śmiercią naturalną.A ogromne majątki „nieco” by się skurczyły.Może więc kiedyś (przez przypadek(?) świat dowie się jak to jest ze znaną historycznie przypadłością koszernych,
   zwaną lojalnością tego narodu wobec kraju gospodarza.Pomijając ostatni przykład USraela,doskonałym
   ewenementem pozostaje wymordowanie milionów Rosjan w gułagach.I to jest podstawową przyczyną
   tak lansowanej rusofobii i ostatnich sankcji.

   • Przecież Rosjan w gułagach wymordował uwielbiany przez prawicę Stalin który nie był Żydem.
    wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

    • Żonaty z Żydówką,otoczony przez Żydów (Kaganowicza i nie tylko), gdy tylko na starość próbował postawić się Żydom za bardzo (tzw.”spisek lekarzy” miał posłużyć do zrobienia czystki – został zlikwidowany). Cały sowiecki aparat był opanowany przez żydów,główni działacze komunistyczni to byli żydzi – z całej Rady Komisarzy Ludowych był tylko 1 Rosjanin, 1 Dzierżyński który może był Polakiem a może nie (bo w po Powstaniach często majątki Polskiej szlachty przejmowali – z nazwiskiem ! – żydzi), oprócz tego Lenin (ale dziadka lub babkę miał z żydów), i Stalin (Figuruje jako Gruzin,ale też podejrzewa się tu możliwość pochodzenia częściowo żydowskiego).Reszta – BEZAPELACYJNIE Żydzi co do jednego.Rada Komisarzy Ludowych składała się z 18-22 członków, jak widać jako żydów z tej liczby nie można policzyć max 4 jej członków)

     A co do waszego Janusza to was zmartwię – niektórzy nazywają go per. Ozajasz Goldberg i wypominają mu udział w syjonistycznych ekscesach marca 68.
     Przypomnę,że Marzec’68 to nie tyle antykomunizm co działania żydowskiej młodzieży związanej z komunistyczną frakcją Puławian która ostatecznie została wypędzona z kraju przez nacjonalistyczną frakcję komunistów zwaną „Moczarowcami” (ciekawostka: Moczar to był tak naprawdę Ukrainiec)
     Czy to prawda czy bzdura o Korwinie – nie mnie oceniać,wypomnę natomiast,że podobnie jak z komunistami – większość czołowych ideologów libertariańskich TEŻ było żydami i tak komunizm jak libertarianizm walczy z państwem narodowym.

 4. kazde dziecko ci powie, kto finansuje i podsyca nuemal kazdą wojnę

 5. Ło matko, amerykańce wpiszą Izrael na listę państw popierających terroryzm i obłożą sankcjami. Co to będzie…

 6. Byłoby miło, gdyby izraelski bękart został zniszczony, tylko że w takim wypadku cała ta zgraja pejsów pchałaby się do Polski, a na Adolfa nie możemy już liczyć, więc lepiej niech się kotują w Palestynie.

 7. Widziałem fotkę McCaina siedzącego i prowadzącego jakieś dysputy wśród tych morderców chrześcijan.

Comments are closed.