W takim składzie zagramy z Włochami? „Przegląd Sportowy” podał przewidywane ustawienie

Trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek Fot. Wikipedia CC 3.0

Przegląd Sportowy podał przewidywany skład reprezentacji Polski w piłce nożnej na mecz z Włochami.

Polska: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca – Klich, Krychowiak – Błaszczykowski, Zieliński, Kurzawa – Lewandowski.

Skład naszej reprezentacji może budzić uzasadnione zastrzeżenia.

W obronie ma wystąpić Bednarek, który praktycznie od mistrzostw świata nie gra w swoim klubie w Premiership. Drugi obrońca, który ma także kłopoty z grą w swoim klubie to Reca, który zagrał 1 mecz.

Osobnym tematem jest Jakub Błaszczykowski. Popularny Kuba, ulubieniec kibiców nie gra od listopada ubiegłego roku. W tym roku zagrał w Bundeslidze 15 minut oraz pół meczu na mistrzostwach świata.

Jego powołanie do kadry nie ma merytorycznej podstawy, jedynie można wytłumaczyć danie szansy ogrania się bardzo dla kadry zasłużonemu zawodnikowi.

Niemniej takie wybory narażą trenera Brzęczka na krytykę, że już na samym początku sięga po piłkarzy, którzy nie grają w swoich klubach.

W reprezentacji Włochy warto zwrócić uwagę na powrót do ich kadry zawodników mających światową renomę: Chelliniego i Balotellego.

Włochy: Donnarumma – Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Criscito – Bernardeschi, Jorginho, Pellegrini – Chiesa, Balotelli, Insigne.

Źródło: „Przegląd Sportowy”

1 KOMENTARZ

  1. Brakuje w składzie Kaczyńskiego. Ewidentny przejaw antypolonizmu lewaka Brzęczka.

Comments are closed.