To nie był protest polityczny. Jakub Hartwich i Adrian Glinka wystartują w wyborach samorządowych z Koalicji Obywatelskiej

Adrian Glinka i Jakub Hartwich. / fot. Twitter PO
Adrian Glinka i Jakub Hartwich. / fot. Twitter PO
REKLAMA

Platforma Obywatelska i Nowoczesna grają niepełnosprawnymi. Na scenie w czasie konwencji Koalicji Obywatelskiej pojawili się Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Obu mężczyzn łączy to, że są niepełnosprawni i brali udział w głośnym proteście w Sejmie.

„Nie głosujcie na nikogo z PiS… Aha i to nie jest protest polityczny” – mówiła na konferencji w Sejmie Iwona Hartwich. Tymczasem dziś poinformowano, że Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy brali udział we wspomnianym proteście wystartują z list Koalicji Obywatelskiej.

REKLAMA

Podczas dzisiejszego eventu poinformowano, że Glinka wystartuje do sejmiku województw warmińsko-mazurskiego, z kolei Hartwich ma wystartować w wyborach na radnego Torunia. Z cytowanych wypowiedzi mężczyzn wynika, że chcą oni wywalczyć coś dla swojej grupy społecznej.

Będę walczył o równość i godność takich osób jak ja – mówił Adrian Glinka. W Toruniu chciałbym wprowadzić nasz postulat z Sejmu, czyli dodatek 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do pracy (…) Byłbym dumny, gdyby ten postulat zadziałał w każdym polskim mieście – powiedział Jakub Hartwich.

REKLAMA