To już się dzieje w Polsce. Islamiści z Tadżykistanu organizują w Warszawie zloty i budują sojusze polityczne

Konferencja islamistów w Warszawie. Źródło: TajInfo.org
Konferencja islamistów w Warszawie. Źródło: TajInfo.org

9 września kilka opozycyjnych ugrupowań tadżyckich odbyło wspólną konferencję w Warszawie i podpisało porozumienie o współpracy. Organizatorem i inicjatorem była jest Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu, której działalność w kraju jest zakazana, i która uznawana jest przez tamtejsze władze za organizację islamistycznych terrorystów.

Opozycyjne ugrupowania Tadżyków zwołały wspólną konferencję, podpisały umowę o współpracy i powołały Sojusz Narodowy Tadżykistanu. Wśród nich jest Stowarzyszenie Imigrantów Centralnej Azji, Platforma Postępu i Reform, Forum Wolnomyślicieli Tadżykistanu, a także uznawana w Tadżykistanie za organizację terrorystyczną Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu. Konferencja i zawiązanie Sojuszu odbyły się w rocznicę ogłoszenia niepodległości kraju.

Organizatorem i inicjatorem konferencji, która odbyła się w Warszawie była właśnie  Islamska Partia Odrodzenia. W 2015 roku Sąd Najwyższy Tadżykistanu zakazał jej działalności w kraju. Władze wpisały partię na listę organizacji terrorystycznych i ekstremistycznych.

Jak podaje Tajinfo.org lider islamskiej partii Muhiddin Kabiri oznajmił na konferencji, że zaprasza do wstąpienia do Sojuszu inne tadżyckie ugrupowania opozycyjne w tym Grupę 24 I Kongres Sił Konstruktywnych. Dododżon Atowwulojew, przywódca Kongresu oświadczył, że jego ugrupowanie nie chce mieś nic wspólnego z jakimikolwiek inicjatywami religijnej islamistycznej partii.

Według niepotwierdzonych informacji konferencję finansować miał główny sponsor Fundacji Otwarty Dialog Mukhtar Abljazow.

Tadżykistan jest jednym z najbiedniejszych krajów Azji. Jest także jednym z najbardziej zagrożonych islamistycznym terroryzmem krajów Azji. Od lat rządzi nim prezydent dyktator Emomali Rahmon i jego Islamska Partia Odrodzenia po tym jak w 1997 roku w wojnie domowej pokonała inne islamistyczne ugrupowania.

Udział w wojnie brała też Islamska Partia Odrodzenia Tadżykistanu, która wchodziła w skład Zjednoczonej Opozycji Tadżyckiej.

16 KOMENTARZE

  • PiS to neobolszewia. Żaden chrześcijanin nie może popierać tej bandy. Więc prawdziwi chrześcijanie na pewno PiS nie popierają.

  • lepiej sie spytaj co na to protestanci,ateisci, lewacy i wszelkie inne badziewie.

   • Ony nie głosowali na PIS ino na PO i Nowoczesną! Bo gdzieżby tacy głosowali na klerykalną partię?
    Tu masz odpowiedź!

    • Mam znajomego świadka Jehowy, powiedział mi, że nie głosuje i głosować nie będzie, bo jego religia na to nie pozwala. Chociaż jedno co dobre z tego wynika!

  • Zdaje się, że działalność Hotelu Lambert też nie podobała się Mikołajowi I. Przecież to byli emigranci z Tadżykistanu, którzy akurat w Polsce zrobili sobie zebranie, bo u siebie byli zdelegalizowani arbitralnie przez kacyka.

 1. Co w tym dziwnego, że PiSlamiści udzielają gościny swoim braciom islamistom?
  Głosowaliśta durnie na żoliborskiego kalifa i jego salaficko-smoleńską sektę to teraz macie i mieć będziecie więcej – setki tysięcy śniadolicych kozojebców w drodze z Bangaldeszu, Pakistanu, Indii czy Tadżykistanu do Kaczystanu zarządzanego przez emira Maowieckiego i jego eunuchów Gowinów, Ziobrów, Szydłów, Suskich i Jakich.

 2. …i te kur€y z piSIS chodzą jeszcze do komuni! Mają Boga za frajera! Nie! Ja głosuję na ruchy radykalnie narodowe, nim będzie za późno! Amen

 3. Ale gdzie się impreza odbyła? Kiedy? Kto brał udział? Czy był ktos z Polski?
  Kto wydał zgodę (zdaje się polskie prawo wymaga uzyskania zgody na publiczne zebranie)?

  Ciekawe rzeczy się dzieją.

 4. Ciekawe z kogo ten rząd bierze przykład i w naszym kraju niańczy organizację, którą w Tadżykistanie uznano za terrorystyczną. Nie, oni nie są głupi czy lekkomyślni. Te skur….e robią to z premedytacją na naszą zgubę.

Comments are closed.