Czy gdyby Tusk wrócił to wygrałby batalię o fotel prezydenta z Andrzejem Dudą? Ten sondaż pokazuje wyraźnie, że nadzieje totalnych są nierealne

Prezydent Andrzej Duda i Donald Tusk/fot. PAP/Jacek Turczyk
Prezydent Andrzej Duda i Donald Tusk/fot. PAP/Jacek Turczyk

Z badania na panelu Ariadna dla „Wirtualnej Polski” wynika, że wyborcy nie wierzą w powrót Donalda Tuska do polityki krajowej. Jakkolwiek byłby on najpoważniejszym konkurentem dla obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, to wynik byłego premiera wciąż jest zdecydowanie za niski, by realnie zagrozić Dudzie.

Pod koniec sierpnia zapytano na kogo spośród 10 kandydatów na prezydenta oddaliby głos. 34 proc. wskazało Andrzeja Dudę. Donald Tusk zajął drugie miejsce z o wiele gorszym wynikiem – 21 proc. 14 proc. głosów otrzymał Robert Biedroń. Pozostali nie zbliżyli się nawet do granicy 10 proc.

Według Ariadny, Polacy nie wierzą zresztą w powrót Donalda Tuska. 34 proc. badanych wierzy, że powróci do kraju i odegra ważną rolę w polskiej polityce. Przeciwnego zdania jest natomiast 42 proc. ankietowanych.

Jeszcze gorsze oceny otrzymał Tusk na ewentualność zmierzenia się z Andrzejem Dudą. 32 proc. badanych wskazuje na zwycięstwo byłego premiera, zaś na obecnego prezydenta aż 45 proc.

Źródło: wp.pl

13 KOMENTARZE

 1. Pędzi pędzi biały kuń a na kuniu rudy ciul
  Dokąd pedzisz rudy ciulu
  dokąd gna twój kuń?

  „Miałeś ciulu złoty róg
  Miałeś ciulu czapkę z piór
  Ostał ci się jeno kuń”

  biały kuń
  biały kuń

  • Gdyby Tusk wrócił to wygrałby batalię o fotel prezydenta na Białołęce i we Wronkach.

 2. Gdyby Polacy byli za Tuskiem,to bym się załamała że mamy tylu durni w naszym kraju!Przecież pokazał gdzie ma nas rodaków!Poleciał na kasę i olał swój????kraj!Chyba to jest oczywiste!

  • a ten zydowski pachol towarzysz kornchauser z unii wolnosci wychowany przez zydka geremka to niby lepszy?!Moze dla zydkow,ale nie dla Polakow.Jeden i drugi na pal.To nalezy sie zdrajcom!

 3. Tusk nie wygra, bo jest za mało polski – zbyt nowoczesny i światopoglądowo liberalny. Budyniek bardziej odpowiada narodowemu charakterowi polaczków – to rodzaj przygłupiego kmiecia, prawiącego idiotyczne banialuki i nieustannie podlizującego się swoim przełożonym – godny potomek polskiego chłopa pańszczyźnianego.

  • @depolonizator – Donald Tusk – „to rodzaj przygłupiego kmiecia, prawiącego idiotyczne banialuki i nieustannie podlizującego się swoim przełożonym – godny potomek polskiego chłopa pańszczyźnianego”
   Też pasuje, co nie?

   • Tusk to niezły nawilżacz, ale rumiany budyń robi to jeszcze lepiej i w jeszcze bardziej obleśny sposób.

    • Egzorcysta 16 sierpnia 2018 at 18:33
     Egzorcysta napisał: Nie tylko PIS, ale wszędzie tam gdzie rządzą już chazarzy, jest to dla nich idealny system, bo jak się podziela na dwie grupy, i jedna nie rusza drugiej po wyborach, mogą pogrywać sobie z narodami w kulki. Jak się naród wkurzy na bandytów to ze zemsty wybierze złodziei, a jak złodzieje ich okradną to wybiorą sobie znów bandytów. Chazarowie podpatrzyli ten fenomen u dzieci, ze jak tata nakrzyczy to biegną do matki, a jak matka nakrzyczy to biegną do ojca. W ten sposób zachowają władzę na wieki. A to tylko dwie strony tego samego medalu. A jak któremuś zależy, albo pochodzi z układu, może przeskoczyć do tych drugich , i zostać ministrem nawet wbrew woli wyborców. Tak wiec nie tylko pis dąży do tego, ale każda partia, będzie dążyć, jak osiągnie taka możliwość, a Polacy goje, będą głosować jak na wyścigach konnych, głosować na tego kto prawdopodobnie wygra, bo głupi goj lubi wygrywać i być dumny ze zagłosował jak na wyścigach i wygrał, jego partia wygrała, a gdyby zagłosował na jakaś mała nowa partie czy ludzi bezpartyjnych, to wie ,ze nie wygra i nie zagłosuje. Żydzi to wiedza o gojach, wiec mogą sobie ustawiać tak wybory jak chcą. Polski goj zagłosuje zawsze na tego co najczęściej zobaczy w telewizji, a za prawdę uważa to co najczęściej mu mówili. Polski goj wie o tym , ale nie łączy tego ze swoim życiem. Tak wiec zrobią z polskiego goja to samo co z amerykańskiego goja. Później ustala próg wyborczy na 15 procent i po 50 milionów dotacji na wybory, i będą mieli władzę już na zawsze i to za pełna aprobata goja. I wszystko będzie zgodnie z prawem jak w Korei Północnej.

 4. nadzieje totalnych na razie są może nierealne. Jednak wasz portal „nczas.com” pomaga z całych sił totalnym

Comments are closed.