Finansista, który „zgubił” 9 miliardów złotych! „Albo premier się nie przygotował, albo…”

Premier Mateusz Morawiecki. / Fot. YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. / Fot. YouTube

Finansista, który zgubił 9 miliardów złotych? To możliwe, szczególnie gdy mamy do czynienia z politykiem. O kim mowa? Tą osobą jest premier Mateusz Morawiecki.

„Jeszcze trzy lata temu – choć nie chcę, by to było nadmiernie polityczne przemówienie, ale porównania same się nasuwają – na służbę zdrowia wydawaliśmy niespełna 4 proc. PKB. W roku 2019 przeznaczamy 4,86 proc. PKB.” – zdanie wygłoszone przez premiera, wydaje się, na pierwszy rzut oka poprawne, jednak zawiera w sobie dość spory błąd.

Dziennik Gazeta Prawna policzył bowiem, że Morawiecki „zgubił” blisko 9 miliardów złotych. Dane GUS wskazują bowiem, że odsetek wydatków na ten cel z PKB wynosił 4,44 procenta.

„Albo premier się nie przygotował, albo wypowiedź napisał mu ktoś, kto ma nonszalancki stosunek do liczb” – ironicznie podsumowują całą sprawę dziennikarze.

źródło: DGP/Wolność24.pl

13 KOMENTARZE

 1. Wg prawiczków państwowe szpitale są złe i dlatego SM i JKM leczą się w państwowych szpitalach i olewają prywatnych znachorów.

  • biorą kasę to niech leczą … od tego są … gdyby nie zabierali składek na służbę zdrowia to miałbym na prywatne leczenie… widocznie bawi cię tragedia ludzi w tym kraju

  • Wzięli kasę bez pozwolenia więc mają prawo do leczenia się w państwówce.

   • Ale przecież wg prawiczków państwowe szpitale są złe a dobrzy są prywatni znachorzy.

 2. Czyli znowu pierdolicie Hipolicie. Bo nie zgubil niczego.
  Generalnie sens wypowiedzi ze wydatki na okreslony cel wzrosly.
  Pojawila sie niescislosc, ale czyz np wyznawcom korwinizmu -mikkizmu tez nie trzeba czasem tlumaczyc, co Janusz mial na mysli?
  Chociazby w przypadku ustawicznie przytaczanych tu przez jednego trola artykulow w Nczas. MANIPULACJA rodem z Gazetki Wybiorczej.

 3. Morawiecki to farmazon. Ale dopóki tacy jak on mają hordę tępych wyznawców, dopóty może gadać, co chce i będzie żył za nasze pieniądze.

 4. Morawiecki to karierowicz, który zatańczy jak mu zagrają. Politruk zwykły, przydupas, socjalista i synek tatusia który walczył z socjalizmem (wtf??).

  debilizm w Polin przekracza normy smaku.

 5. historyk a nie finansista.

  HISTORYK.

  ten człowiek dnia w finansach nie pracował. tylko jęzorem trzepał. dać mu excela to nie będzie wiedział jak zbudować najprostszy model. nic tylko jęzor, partia, tatuś, i agentura.

 6. To celowe działanie, przecież Morawiecki cały czas kłamie i manipuluje danymi. A ciemny lud to kupuje.

Comments are closed.